Jak wzmocnić bezpieczeństwo strony www?

Posiadanie i zarządzanie stroną www to nie tylko przyjemność, ale także i odpowiedzialność. Trzeba dbać o to, by zachowywała ona bezpieczeństwo, a wszystkie dane były chronione przed atakami hakerskimi. Podstawą jest posiadanie na komputerze, z którego zarządzana jest witryna, dobrego antywirusa. Programy takie dzielą się na darmowe i płatne.

Możemy oczywiście zachować względne bezpieczeństwo posiadając tylko darmowy program, ale jeśli chcemy mieć większy spokój, najlepiej zainwestować kilkaset złotych w płatny program antywirusowy. W ten sposób nie stracimy wiele, a zyskamy poczucie bezpieczeństwa na cały czas administrowania witryną.

Bezpieczeństwo na serwerze

Ważne jest też posiadanie odpowiednich zabezpieczeń poprzez certyfikaty SSL. To one chronią naszą witrynę przed atakami hakerskimi oraz złośliwymi przekierowaniami. Posiadając taki certyfikat jesteśmy pewni, że ruch z naszej domeny nie jest przekierowywany gdzie indziej. Czasami bowiem zdarza się, że hakerzy instalują złośliwe oprogramowanie i przekierowują ruch na swoje witryny. W ten sposób użytkownicy naszej strony mogą nieświadomie przekazać swoje loginy i hasła niepowołanym osobom.

Polega to na tym, że strona wygląda tak jak zawsze, ale w rzeczywistości jej odbiorca znajduje się na zupełnie innej, niż sądzi. Myśląc, że loguje się do panelu, tak naprawdę przekazuje swoje dane dostępowe osobom trzecim. Na szczęście posiadanie certyfikatu SSL na swojej witrynie całkowicie eliminuje takie zagrożenie, a nasze dane są wtedy bezpieczne, a domeny chronione.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =