Czy można poprzez odzież wyrazić siebie?

Styl ubierania się powinien być dostosowany nie tylko do okazji, ale przede wszystkim do usposobienia, charakteru i preferencji. Przy pomocy odzieży można przekazać światu bardzo wiele informacji, wyrazić swoje poglądy oraz osobowość. Może to znacząco podnieść pewność siebie i po prostu dodać skrzydeł. Jak zatem to zrobić?

Subkultury i ich wpływ na styl ubioru

Wyrażanie siebie przez odzież jest znane przede wszystkim osobom przynależącym do określonych subkultur. Dobrze to widać na przykładzie punktów, których nieodłącznym atrybutem od zawsze były m.in. ciężkie buty, skórzane kurtki i koszule w kratę. Ubierając się w ten sposób, pokazuje się światu nie tylko to, jakiego rodzaju muzyki się słucha, ale także prezentuje swoje podejście do życia. Nie inaczej było też z subkulturą hipisowską, gdzie kwiaty i stroje boho, symbolizowały radość życia i ciągłe poszukiwania. Ze względu na szybko zmieniające się trendy, w dzisiejszych czasach, nieco odeszło się od dostosowywania stroju do swoich poglądów, a moda stała się dość jednorodna.

Moda uliczna, czyli swoboda i wolność

Dość popularnym stylem ubioru pozostaje cały czas moda uliczna, która początkowo była utożsamiana z fanami muzyki typu rap i hip-hop. Obecnie wyszła ona o wiele dalej poza ten schemat i charakteryzuje wszystkie osoby, które cechuje umiłowanie swobody, wolności i waleczność. Symbolizuje to m.in. pitbull. który jest często obecny na koszulkach i bluzach. Odzież uliczna, to też bluzy z kapturem, dresy i szerokie spodnie. Pozorna nonszalancja, tak naprawdę, jest tu precyzyjnie dobrana. Przy pomocy takich ubrań można podkreślić swój indywidualizm oraz wyróżnić się z tłumu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 15 =