Jak wygląda terapia małżeńska?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skąd biorą się problemy?

Każda relacja międzyludzka wiąże się z powstawaniem konfliktów i sporami. Także związek dwóch kochających się osób nie jest idealny. Nasze problemy w pracy, szkole, z przyjaciółmi często przenosimy do domu. Kiedy usłyszymy coś przykrego od szefa nie możemy wyładować na nim złości. Tłumimy ją przez cały dzień i kiedy wracamy do domu emocje szukają ujścia. Wówczas łatwo nas zdenerwować i nasza agresja przenosi się na partnera. Nagromadzenie w sobie złej energii często jest powodem poważnej kłótni z „byle powodu”.

Jak sobie radzić z emocjami?

Można próbować wielu sposobów. Wiele osób uprawia sport lub znajduje sobie hobby, które ich wycisza. Kiedy jednak nic nie pomaga i drobne problemy stają się nie do pokonania warto skorzystać z pomocy psychologa. Dobrze jest to zrobić nie tylko dla siebie, ale też dla partnera.

Zapobieganie rozpadowi związku

Mnóstwo par decyduje się na rozstanie, bo w relacji brakuje zrozumienia i akceptacji. Mając swoje problemy, chcemy być wysłuchani, ale też nie chcemy słuchać. Zapominamy, że druga osoba też ma swoje życie i liczy na to, że będziemy w nim obecni. Bardzo często powodów rozstania należy upatrywać w małych problemach, które dotyczyły tylko jednej strony.

Niemożliwość opowiedzenia o tym, co nas i jednoczesne słuchanie o cudzych sprawach budzi w nas agresję, czujemy się zaniedbywani. Długie trwanie w takiej relacji nieuchronnie prowadzi do końca związku. Pomoże nam w tym dobry terapeuta Poznań oraz inne miasta mają ich kilku na swoim terenie.

Co dają terapie małżeńskie?

Widząc, że nie dogadujemy się z drugą osobą poprośmy o pomoc specjalistę. Wielu psychologów prowadzi zajęcia dla par. Terapia małżeńska w Poznaniu na Grunwaldzie ułatwi wzajemne zrozumienie. W jej trakcie obie strony mają możliwość powiedzenia o swoich problemach i tym, jak dalej widzą związek. To pozwala nam przekonać się, że nie tylko my mamy kłopoty i uczy słuchać drugiej osoby. Często jest to jedyny sposób na dogadanie się z partnerem i uratowanie związku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Proste piosenki do nauki dla przedszkolaka
Proste piosenki do nauki dla przedszkolaka
Jakie piosenki najbardziej spodobają się pociechom? Utwory, które są proste i melodyjne z pewnością przykują uwagę dzieci. Pomaga im to […]
Stosowanie pompy, a problemy z aplikacją dawkowania cieczy
Stosowanie pompy, a problemy z aplikacją dawkowania cieczy
Pompy to niezwykle popularne urządzenia stosowane od lat w różnych gałęziach przemysłu. Ich dobór powinien opierać się na dostosowaniu konkretnego […]
Kiedy iść do dentysty?
Kiedy iść do dentysty?
Wielu dorosłych ludzi ma problem z chodzeniem do dentysty. Wybierają się do specjalisty dopiero, gdy pojawia się poważny i bardzo […]