Jak powinna być wyposażona toaleta w lokalu usługowym?

Wymagania dotyczące toalet w lokalach usługowych szczegółowo opisują przepisy. Wszelkie nieprawidłowości mogą wiązać się z surowymi karami, a w skrajnych przypadkach nawet koniecznością zamknięcia danego miejsca. Kontrola Sanepidu zazwyczaj pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego lepiej zawsze być na nią przygotowanym. Co w takim razie musi znaleźć się w toalecie?

Podstawowe artykuły higieniczne

Toaleta w lokalu usługowym musi posiadać przedsionek, w którym może mieścić się tylko umywalka. Kabina WC może znajdować się dopiero w kolejnym pomieszczeniu (nie dotyczy to toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych). Każda toaleta musi być koniecznie zaopatrzona w mydło oraz ręczniki papierowe lub suszarkę do rąk. Mydło powinno oczywiście znaleźć się w dozowniku, zaś jego regularne uzupełnianie będzie znacznie bardziej ekonomiczne, jeśli kupi się od razu większy zapas. Ręczniki papierowe, najwygodniej będzie umieścić z kolei w specjalnym pojemniku, który zapewni higieniczne wydzielanie papieru.

Nie tylko przepisy, to także się przyda

Nie można zapominać o takiej podstawowej sprawie jak papier toaletowy, który powinien znaleźć się w każdej kabinie WC. Najlepiej kupować od razu duże paczki papieru – jego wymiana będzie z pewnością częsta. Wszystkie tego typu artykuły higieniczne powinny być dobrej jakości oraz atrakcyjne cenowo. Dobre okazje można znaleźć choćby pod adresem https://www.higiena.net.pl/producent=kimberly—clark/produkty,2. Poza produktami, które są obowiązkowe w świetle przepisów, na pewno warto żeby w toalecie w lokalu usługowym były też m.in. wkłady zapachowe, odświeżacz powietrza oraz szczotki do WC. Dzięki nim łatwiejsze będzie zadbanie o czystość danego miejsca.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =