Czego potrzebuje nurek?

Nurkowanie, mimo że jest sportem uznawanym za ekstremalny, z roku na rok zdobywa coraz większą popularność również wśród zwykłych, żądnych wrażeń ludzi. Wynika to z faktu, że wiąże się z możliwością zwiedzania podwodnego świata, czyli rzeczywistości zupełnie odmiennej od tej, z którą mamy do czynienia na co dzień. Warto zaznaczyć, że do bezpiecznego nurkowania niezbędny jest przede wszystkim odpowiedni sprzęt – ma go w swojej ofercie m.in. sklep nurkowy w Warszawie.

Wymagane elementy ekwipunku każdego eksploratora podwodnego świat

Wszyscy nurkowie, niezależnie od doświadczenia, potrzebują do bezpiecznego uprawiania omawianej dyscypliny sportu przede wszystkim maski, fajki oraz płetw. Jest to bowiem sprzęt pozwalający na bezproblemowe przebywanie pod wodą, obserwowanie znajdujących się tam niesamowitości i płynne poruszanie się. Ponadto, warto się zaopatrzyć w tzw. urządzenia powietrzne, czyli butlę z tlenem, automaty oddechowe, a także kamizelkę ratunkową. Elementy te przydadzą się zwłaszcza w sytuacji, gdy planujemy długie ekspedycje pod wodą.

W trakcie nurkowania stosuje się również osprzęt pomocniczy w postaci skafandra, butów, rękawic piankowych, kominiarki oraz licznych akcesoriów ułatwiających zwiedzanie podwodnych zakamarków – m.in. latarki, zegarka, termometru, flagi czy noża. Bardziej zaawansowanym nurkom, którzy eksplorują także rafy koralowe, jaskinie oraz groty, zaleca się zakup dodatkowych produktów ochronnych.

Jednym z nich jest kask zabezpieczający głowę przed urazami mechanicznymi, drugim uprząż umożliwiająca podłączenie linki, trzecim zaś kołowrotek z linką oraz specjalistycznym karabinkiem pozwalającym podpiąć się do partnera (asekuranta). Jeśli chcemy odbyć profesjonalny kurs nurkowania Warszawa jest miastem, w którym działa co najmniej kilka firm szkoleniowych z prawdziwego zdarzenia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 11 =