Jak wygląda druk naklejek ?

Druk naklejek jest obok opakowań jednym z najczęstszych zleceń drukarskich na taką bazę produktów. Z racji tego, iż stosowane są w większości dziedzin, takich jak: sklepy spożywcze, przemysłowe, kosmetyki czy dział odzieżowy – zapotrzebowanie na nie stale rośnie. Do ich wytworzenia dochodzi przez standardowy wydruk, jednak w przeciwieństwie do opakowań, naklejki drukowane są wyłącznie na specjalistycznej folii samoprzylepnej z podkładem papierowym. Z racji tego, iż wydruk naklejek odbywa się na arkuszu, wobec którego sami określamy oczekiwany kształt, grafikę oraz wymiary, ceny przy zleceniach mogą się znacząco różnić.

Drukowanie naklejek, najczęściej odbywa się na foliach białych i bezbarwnych, które dostać można w wersji błyszczącej lub matowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się także odcienie złote oraz srebrne – w tych przypadkach, zazwyczaj, istnieje możliwość drukowania na nich grafik wyłącznie czarnych, co związanie jest z bardziej skomplikowanym procesem stworzenia produktu finalnego.

Jeżeli mamy zlecenie na wydrukowanie większej ilości naklejek, najlepiej będzie zgłosić się do profesjonalnych firm zajmujących się taką produkcją – nie tylko pozwoli nam to sporo zaoszczędzić, ale i zyskać na czasie. W takim przypadku powinniśmy przesłać projekt wzoru w skali 1:1 w wersji wektorowej lub, ewentualnie, w wersji bitmapowej. Dzięki temu, możliwe będzie jego precyzyjne wydrukowanie i oddanie wszystkich szczegółów, które są dla nas ważne.

Ważną informacją jest także to, iż druk na folii bezbarwnej nie będzie tak nasycony i wyraźny, jak chociażby ten na folii białej. Stosowany tusz w drukarkach naklejek powinien zapewnić im odporność na warunki atmosferyczne. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu dodatkowym to zlecić możemy pokrycie wydrukowanych naklejek płynnym laminatem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =