Napięciowe bóle głowy to jedne z najczęstszych dolegliwości tego typu. Nie są one objawem żadnej groźnej dla życia choroby. Zamiast tego wskazują na nadmierne przemęczenie, niepokoje, lęki czy długotrwały stres. Powodem tej przypadłości mogą być też: niewygodna pozycja w trakcie pracy, czy źle skorygowana wada wzroku.
W czasie stresu, czy niepokoju mięśnie karku, szyi i głowy napinają się, co później objawia się dolegliwościami bólowymi. Mogą one trwać od kilkudziesięciu minut do nawet kilku dni. Ból jest narastający, obustronny i często uciskający. W przypadku tej przypadłości pomocne okazują się ćwiczenia relaksacyjne, rozciąganie, czy głębokie masaże. Mięśnie zostają wówczas rozluźnione, co przynosi wyraźną ulgę. W celu przezwyciężenia napięciowego bólu głowy warto skorzystać z leczenia oferowanego np. przez placówkę: https://centrum-kore.pl/. Specjaliści skutecznie pomagają tam swoim pacjentom i uczą ich samodzielnego reagowania na ataki w przyszłości.
Na to popularne schorzenie oprócz stresu wpływ ma również niezdrowy styl życia. Warto zatem zadbać o swoją dietę, regularne spożywanie posiłków, nawadnianie organizmu oraz aktywność fizyczną – nawet najprostszą, jak np. spacery. Zbawienne mogą okazać się również wyprawy do lasów, gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza, bogatego w olejki eteryczne z drzew. Sesje oddechowe w takich warunkach skutecznie rozluźniają i wprawiają w dobry nastrój. Dzięki takim prostym i regularnie powtarzanym czynnościom można zapomnieć o nieprzyjemnym bólu głowy.