Co obejmuje dieta wegetariańska?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej polskich konsumentów rezygnuje ze spożywanie mięsa, z różnych powodów. Niektórzy robią to ze względów etycznych, inni ekologicznych lub zdrowotnych. Jakie są jednak założenie takiej diety i które produkty można w niej spożywać?

Bez mięsa, ale z nabiałem

Biorąc pod uwagę ogólne pojęcie wegetarianizmu, to obejmuje on kilka grup diet, w tym wegańską, witariańską czy frutariańską. Jednak w mowie potocznej dieta wege to tak naprawdę laktoowowegetarianizm, czyli wykluczenie mięsa z jednoczesnym spożywaniem produktów mlecznych oraz jajek. Posiłki wegetarianina powinny być wolne od mięsa każdego zwierzęcia, w tym ryb oraz owoców morza, a także podrobów i półproduktów, takich jak żelatyna czy koszelina (barwnik z owadów).

Niektórzy adepci wege nie spożywają też serów, które powstały na bazie podpuszczki biologicznej (pozyskiwanej z żołądka cieląt). Jak widać bardzo ciężko jest się w tym połapać, szczególnie jeśli nie ma się zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu diety wege.

Osoby, które boją się, że po rezygnacji z mięsa nie będą w stanie prawidłowo zbilansować sobie posiłków, powinny zamówić catering dietetyczny wegetariański. Jest to wspaniała opcja, która cieszy się coraz większym uznaniem polskich konsumentów. Usługa polega na zamówieniu posiłków na każdy dzień tygodnia, w liczbie od 3 do pięciu, które będą obejmowały wyłącznie produkty, które są zgodne z dietą pacjenta.

Niektóre firmy proponują też rozszerzony pakiet, w postaci diety wege z dodatkiem ryb. Jest to idealna opcja dla osób, które zrezygnowały z mięsa z powodów zdrowotnych, a nie etycznych. Taki rodzaj diety oferuje m.in. Pomelo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pomysłowo zaaranżować przestrzeń swojej łazienki?
Jak pomysłowo zaaranżować przestrzeń swojej łazienki?
Urządzanie łazienki jest nie lada wyzwaniem. Jest to bowiem pomieszczenie, które urządza się na lata, dlatego jej projekt musi być […]
O czym pamiętać idąc do wegetariańskiej restauracji?
O czym pamiętać idąc do wegetariańskiej restauracji?
Jeśli jesteś wegetarianinem lub weganinem, być może miałeś złe doświadczenia w restauracji, która nie zaspokaja twoich preferencji dietetycznych. Najlepszą rzeczą […]
Elegancja w szczególe – czyli jakie dodatki zawsze warto mieć
Elegancja w szczególe – czyli jakie dodatki zawsze warto mieć
Wszelkie dodatki to niezwykle ważne elementy w szafie kobiety, potrafią bowiem podrasować każdą stylizację. To właśnie w akcesoriach dobrej jakości […]