Jak odnowić i uatrakcyjnić wygląd zewnętrzny naszego domu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odnowienie zewnętrznej części naszego domu może być zniechęcającym zadaniem. Nie chodzi tylko o malowanie lub wymianę drzwi i okien, ale także o dokonanie małych zmian, które przekształcają wygląd naszego domu. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć:

Popraw swoje drzwi frontowe

Upewnij się, że twoje drzwi wejściowe dobrze komponują się ze stylem twojego domu. Jeśli chcesz je zmienić, rozważ zainstalowanie nowych, zgodnych z resztą architektury budynku. Możesz też je pomalować lub polakierować i dodać elementy dekoracyjne, takie jak okiennice lub listwa wieńcząca dla eleganckiego akcentu.

Wymień okna

Jeśli chcesz uaktualnić swój dom bez wydawania dużych pieniędzy, spróbuj wymienić stare okna na nowe, które są energooszczędne. Możesz również pomalować je lub polakierować, aby dodać trochę koloru i osobowości do swojego domu.

Dodaj gzymsy

Gzymsy to dekoracyjne listwy, które można dodać do górnej części okien i drzwi. Są one bardzo łatwe w instalacji i mogą dodać styl do Twojego domu. Jeśli Twój dom nie ma jeszcze gzymsów, rozważ ich dodanie, aby uzyskać natychmiastową aktualizację. Ważne, aby zamontować dobrej jakości gzymsy styropianowe cena za zakup ich jest niższa, niż za ich gipsowe zamienniki.

Napraw ściany i ogrodzenia

Jeśli twoje ściany mają pęknięcia lub plamy z uszkodzenia wody, napraw je wypełniając dziury pastą spackling i szlifując szorstkie miejsca, aż będą znowu gładkie. Możesz również pomalować je, jeśli lubisz ich kolor, ale chcesz mieć świeżą warstwę dla uaktualnionego wyglądu. Jeśli są obszary, gdzie rośliny rosną nad ogrodzeniem i sprawiają, że ogrodzenie wygląda niechlujnie , przycinaj rośliny tak, aby były starannie przycięte. Dzięki temu łatwiej będzie Ci również nadążyć z konserwacją, np. wymianą połamanych desek czy malowaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne meble do domu i ogrodu
Nowoczesne meble do domu i ogrodu
Poszukujesz nowoczesnych mebli do swojego domu, a także mebli ogrodowych? Na szczęście w dzisiejszych czasach wybór jest naprawdę szeroki. Dzięki […]
Loftowe meble – czy będą pasować do naszych wnętrz?
Loftowe meble – czy będą pasować do naszych wnętrz?
Styl loftowy jest coraz częściej spotykany we wnętrzach polskich domów. Charakteryzuje się on prostotą, dużym minimalizmem oraz otwartymi przestrzeniami, które […]
Mały modniś – krótko o stylowych ubrankach dla niemowlaków
Mały modniś – krótko o stylowych ubrankach dla niemowlaków
Większość rodziców uwielbia stroić swoje dzieci. Pierwsze miesiące życia z bobasem w domu najbardziej zapadają w pamięć. Wielu rodziców po […]