Czego bezwzględnie potrzebujesz, gdy przebudowujesz swoją łazienkę?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. To miejsce, w którym możesz się zrelaksować, odprężyć i odmłodzić. Piękna łazienka może być źródłem wielkiej dumy dla właścicieli domów, ale może być również źródłem stresu podczas przebudowy.

Podczas planowania przebudowy łatwo jest się przytłoczyć wszystkimi decyzjami, które trzeba podjąć. Ale z odrobiną wskazówek i planowania, można stworzyć łazienkę swoich marzeń bez rozbijania banku.

Oto kilka rzeczy do rozważenia przy planowaniu następnej przebudowy łazienki:

Oświetlenie

Twoje oświetlenie powinno odzwierciedlać zarówno Twoje gusta, jak i potrzeby. Zastanów się, ile naturalnego światła jest dostępne w pomieszczeniu i ile sztucznego oświetlenia będziesz potrzebować do oświetlenia zadań (takich jak czytanie). Jeśli nie ma wystarczającej ilości światła naturalnego, rozważ dodanie świetlików lub innych rodzajów okien, które wpuszczą więcej światła, zachowując jednocześnie prywatność.

Armatura

Armatura to kolejna kwestia do rozważenia podczas projektowania nowej łazienki. Zastanów się, jakiego rodzaju zlewozmywaków i baterii chcesz użyć i gdzie powinny się one znaleźć w stosunku do siebie i drzwi, które prowadzą do lub z pomieszczenia – zwłaszcza jeśli planujesz zainstalować drzwi prysznicowe lub szklaną ścianę między obszarami takimi jak prysznice lub wanny. Pomyśl o zainstalowaniu przycisku spłukującego na ścianie, zamiast sięgać nad toaletą, aby ją wcisnąć. Pomoże w tym na pewno stelaż podtynkowy.

Wygląd wnętrz

Ściany i podłoga mogą być najważniejszą częścią twojego projektu. Wybierz materiał, który jest łatwy do czyszczenia i wystarczająco trwały do codziennego użytku. Pomysłem jest wybranie neutralnego koloru tła, takiego jak biały lub kremowy, a następnie dodanie jasnych kolorów w akcesoriach lub dziełach sztuki. Jeśli myślisz o użyciu płytek na podłodze, rozważ użycie wzorzystej płytki, a nie takiej z otwartym polem koloru.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − dziewięć =