Czym jest mezoterapia igłowa?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mezoterapia igłowa jest mało inwazyjnym zabiegiem w leczeniu rozstępów i cellulitu. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu mieszaniny witamin i składników odżywczych bezpośrednio w skórę za pomocą maleńkich igieł. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany przez dermatologa lub chirurga plastycznego.

Jaki jest cel zabiegu?

Głównym celem mezoterapii igłowej jest zwiększenie produkcji kolagenu i poprawa elastyczności skóry. Kolagen stanowi 90% białka w naszym organizmie i jest odpowiedzialny za elastyczność skóry, a także utrzymanie naszych organów w zdrowiu. Z wiekiem poziom kolagenu spada, a nasza skóra traci część swojej elastyczności.

Z tego powodu mezoterapia igłowa jest często stosowana w leczeniu rozstępów i cellulitu. Zabieg pomaga poprawić wygląd tych schorzeń poprzez zwiększenie produkcji kolagenu w skórze.

Jak wygląda sam zabieg?

W celu wykonania mezoterapii igłowej, dermatolog lub chirurg plastyczny użyje bardzo cienkiej igły do wstrzyknięcia płynnego roztworu w skórę. Igły używane do tego zabiegu są tak cienkie jak ludzki włos i mogą przenikać do 4 milimetrów w głąb skóry właściwej. Po wstrzyknięciu roztworu do skóry, produkcja kolagenu jest stymulowana w celu promowania wzrostu nowych komórek.

Zabieg jest szybki, trwa od 20 do 40 minut. Możesz się na niego umówić na stronie https://proderma-clinique.pl/mezoterapia-iglowa. Roztwór stosowany w mezoterapii igłowej zawiera kwas hialuronowy (HA), który jest substancją naturalnie występującą w ludzkiej skórze, która pomaga zapewnić nawilżenie i elastyczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest i jak działa system POS dla kas fiskalnych?
Czym jest i jak działa system POS dla kas fiskalnych?
System POS dla kas fiskalnych, czyli Point of Sale (POS) to rodzaj komputerowego systemu, który rejestruje i śledzi sprzedaż dokonaną […]
Rowery elektryczne – zalety
Rowery elektryczne – zalety
Rowery z elektrycznym napędem to coraz częstszy widok na ulicach polskich miast. Tego typu pojazdy pozwalają na zażycie sporej dawki […]
Sprzęt pomocniczy dla niepełnosprawnych i seniorów
Sprzęt pomocniczy dla niepełnosprawnych i seniorów
Z wiekiem ciało często zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Niekorzystny dla naszego organizmu jest jednak brak jakiejkolwiek aktywności, który sprawia, że procesy […]