Czym się kierować przy wyborze łóżka?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno łóżka wiąże się z kilkoma ważnymi decyzjami.

Czym kierować się przy wyborze łóżka?

Dopasowanie wymiarów ramy łóżka do preferencji
Rama łóżka 90×200 cm to idealne wymiary łóżka dla jednej osoby. Sprawdzą się zwłaszcza w dziecięcych, młodzieżowych pokojach. W sklepach znajdziemy też węższe ramy, ale nie zapewnią one wystarczająco komfortowego snu. Ramy dla dwóch osób powinny mieć szerokość przynajmniej 140 cm.

Dopasowanie materaca do łóżka

Do wymiarów ramy należy dopasować materac. Źle dopasowany materac do ramy łóżka może się uszkodzić podczas użytkowania, dlatego jest to bardzo istotne.

Najlepiej wybierać standardowe wymiary ram łóżka, gdyż łóżka na zamówienie o niestandardowych rozmiarach często wymuszają zamówienie drogiego materaca w nietypowym rozmiarze.
W wyborze łóżka najwięcej uwagi warto poświęcić podczas wyboru materaca. Powinien zapewniać maksymalną wygodę podczas snu. Warto go wcześniej przetestować.

Rodzaj łóżka

Warto zwracać uwagę na ponadczasowe modele. Materac wymieniamy zwykle częściej niż ramę łóżka. Od wielu sezonów w sypialniach pojawiają się łóżka metalowe czarne, które stanowią dobrą bazę do aranżacji. Wpisują się w nowoczesną stylistykę, jak i w tradycyjne wnętrza. Łóżka metalowe podkreślają najbardziej popularny obecnie styl industrialny, lubiany zwłaszcza przez osoby młode. To idealny model łóżka do pokoju młodzieżowego. Jest to zwykle korzystniejsze rozwiązanie pod względem finansowym niż łóżka drewniane. Na te porządniejsze trzeba często wydać fortunę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co należy wiedzieć o hodowli trzody chlewnej?
Co należy wiedzieć o hodowli trzody chlewnej?
Hodowla trzody chlewnej wymaga doskonałego wyposażenia, aby w ten sposób zapewnić jak najlepsze warunki bytowe dla zwierząt. Konieczne jest w […]
Geneza hipsterstwa
Geneza hipsterstwa
O hipsterach słyszał niemal każdy, jednak niewiele osób wie, co dokładnie reprezentuje ta subkultura. Nie ma w tym jednak nic […]
Jakie wyposażenie zakupić do biegania zimą?
Jakie wyposażenie zakupić do biegania zimą?
Trening biegowy na świeżym powietrzu można kontynuować przez cały rok, także zimą. Wystarczy zainwestować w dobrej jakości wyposażenie, dzięki któremu […]