Elegancja w szczególe – czyli jakie dodatki zawsze warto mieć

Wszelkie dodatki to niezwykle ważne elementy w szafie kobiety, potrafią bowiem podrasować każdą stylizację. To właśnie w akcesoriach dobrej jakości tkwi często siła naszego stroju. Z kolei akcesoria wykonane niezbyt estetycznie potrafią skutecznie oszpecić ubranie nawet od najlepszych projektantów. Warto posiadać zatem kilkanaście niezbędnych dodatków, które można wykorzystywać stosownie do okazji czy pory roku.

Jedna rzecz – wiele zastosowań

Każdy strój może się zmieniać nie do poznania w zależności od rodzaju zastosowanych akcesoriów – to prawda znana kobietom od dawna. Dzięki tym niepozornym elementom panie mogą wyglądać modnie bez wydawania ogromnych pieniędzy, wystarczy jedynie, że zapoznają się z podstawowymi zasadami dotyczącymi ich doboru. Można zatem wyróżnić następujące kategorie akcesoriów, które powinny się znaleźć w szafie każdej kobiety:

a) torebki – to niezbędne dodatki, ponieważ służą do noszenia wszelkich potrzebnych rzeczy, m.in. portfela, kluczy, dokumentów, kosmetyków czy telefonu komórkowego. Jeśli chcemy posiadać tylko jeden tego typu element garderoby, dobrze jest zdecydować się na torebkę z wysokiej jakości naturalnej skóry, która zapewni nam elegancki wygląd i będzie służyła przez wiele lat.

b) portfel skórzany damski – to ważny dodatek, ponieważ nosimy w nim pieniądze oraz karty do bankomatu. W ostatnich latach niezwykle popularne są zwłaszcza portfele Pierre Cardin.

c) skórzane rękawiczki – element garderoby niezbędny w okresie jesienno-zimowym. Najlepiej, jeśli są wykonane z delikatnej skóry (np. cielęcej), gdyż nie tylko ogrzeją nasze dłonie, ale też dodadzą szyku stylizacji.

d) chusty i apaszki – te zwiewne akcesoria potrafią odmienić każdy ubiór, dlatego należy mieć w szafie przynajmniej kilka sztuk. Powinny być wykonane z jedwabiu, aby miękko układały się wokół szyi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =