Jakie atrakcje dla turystów znajdziemy w Łodzi?

Łódź to niegdyś jedno z najważniejszych miast przemysłowych w naszym kraju, które obecnie rozwija się w ogromnym tempie. Oferuje ono mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych, będących połączeniem tradycji z nowoczesnością. Większość z nich została wymieniona i dokładnie opisana na portalu lodz.travel, dlatego z pewnością warto go odwiedzić przed wybraniem się do Łodzi. Zobaczymy w niej m.in. stylowe kamieniczki, pałace, zabytkowe zakłady fabryczne i hale produkcyjne (wiele z czerwonej cegły), a także liczne murale.

Zabytkowe budynki to nie wszystko 

Będąc w Łodzi, w pierwszej kolejności udajmy się na ulicę Piotrkowską, gdyż jest ona swoistą wizytówką miasta. To najdłuższy deptak w całym kraju, przy którym są zlokalizowane liczne sklepy, lokale gastronomiczne, ogródki, kluby muzyczne oraz kawiarnie. Odbywają się tutaj ponadto w okresie wiosenno-letnim jarmarki i imprezy, takie jak choćby Festiwal Sztuk Ulicznych czy Songwriter Festiwal. Spacerując niespieszno, warto zajrzeć na odremontowane podwórza i zainteresować się Aleją Gwiazd, nawiązującą bezpośrednio do filmowego dziedzictwa Łodzi.

Kolejną ciekawą atrakcją są murale, czyli malowidła na ścianach budynków wykonane techniką graffiti. Miasto słynie z nich na całym świecie, ponieważ jest ich wyjątkowo dużo i są niezwykle pomysłowe oraz piękne. Oprócz tego nie można nie złożyć wizyty w manufakturze – centrum kultury i rozrywki, powstałego w miejscu starej fabryki produkującej wyroby włókiennicze.

Jeśli odwiedzamy Łódź atrakcje turystyczne godne uwagi to również: las Łagiewnicki (jeden z największych miejskich kompleksów leśnych w całej Europie), Księży Młyn (zabytkowe osiedle powstałe w XIX wieku), muzea – Sztuki, Kinematografii i Włókiennictwa, Cmentarz Żydowski oraz Pasaż Róży (podwórko udekorowane mnóstwem malutkich lusterek).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × pięć =