Ciągłe zmęczenie? Sprawdź, dlaczego nigdy nie masz siły!

Zmęczenie jest częstym objawem anemii. Zmęczenie jest opisywane jako uczucie zmęczenia i wyczerpania. Fizyczne i psychiczne uczucie bycia zmęczonym po wykonaniu jakiejś czynności. Być może już wcześniej doświadczyłeś zmęczenia. Zazwyczaj pojawia się nagle i może trwać przez długi czas. Możesz odczuwać zmęczenie, jeśli wykonywałeś dużą aktywność fizyczną lub jeśli jesteś chory lub źle się czujesz z powodu infekcji, gorączki lub innej choroby. Nie zawsze jednak łatwo jest określić, dlaczego w danym momencie ktoś czuje się zmęczony. Możesz użyć witamin na zmęczenie, jednak najpierw się wyśpij, najedz i wyklucz ewentualne choroby.

Hashimoto

Ta choroba jest chorobą autoimmunologiczną, która powoduje, że organizm atakuje własną tarczycę. Powoduje to spadek produkcji hormonu tarczycy, który reguluje metabolizm i wiele innych funkcji organizmu. Choroba Hashimoto może również powodować zmęczenie, depresję i przyrost wagi.

Anemia

Anemia to stan, w którym organizm nie posiada wystarczającej ilości zdrowych czerwonych krwinek. Może to powodować zmęczenie i inne objawy, takie jak zawroty głowy, bladość skóry i duszności. Jeśli masz anemię, możesz czuć się zmęczony przez cały czas lub odczuwać zmęczenie tylko podczas wykonywania pewnych czynności.

Choroby serca

Choroby serca to stan, w którym serce nie funkcjonuje prawidłowo. Istnieje wiele rodzajów chorób serca, w tym wysokie ciśnienie krwi, choroba wieńcowa, nieprawidłowy rytm serca i niewydolność serca. Najczęstszym objawem choroby serca jest ból w klatce piersiowej (angina), ale inne objawy to zmęczenie, duszności, zimne dłonie i stopy, zawroty głowy.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − siedem =