Jak przygotować się treningu sztuk walki?

Każdy sport wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Nie inaczej jest w przypadku sztuk walki, gdzie jest to sport nad wyraz kontaktowy. Z tego powodu należy szczególnie zadbać o przygotowanie do treningu, w którym istotne znaczenie ma strój sportowy. Dobierając odpowiedni strój sportowy, warto zaopatrzyć się m.in. w specjalne spodenki MMA oraz buty z odpowiednią podeszwą. Dzięki temu dynamiczne ruchy nie będą w żaden sposób ograniczone.

Strój sportowy do MMA

Początki w MMA zazwyczaj nie należą do najłatwiejszych. Z tego powodu, należy przede wszystkim zadbać o nasze bezpieczeństwo i zakupić dedykowany strój, w zależności od danej sztuki walki, np. w przypadku Muay Thai odpowiednie będą takie spodenki, które można zamówić na http://shatoonsport.com/spodenki-muay-thai.html. Ponadto, istotne okażą się komfortowe buty, dzięki którym będziemy w stanie bezpiecznie oraz stabilnie się poruszać. 

Wymagane akcesoria do MMA

W przypadku sztuk walki, sam strój sportowy jest niewystarczający. Oprócz tego obowiązkowe wydają się rękawice do MMA oraz wszelkie wymagane ochraniacze. Rękawice powinny być dopasowane względem rozmiaru. Natomiast jeżeli chodzi o ochraniacze, to podstawą na pewno są nagolenniki, które mają za zadanie chronić nasze piszczele przed niefortunnymi uderzeniami, a w rezultacie kontuzjami. Niektóre osoby decydują się również na zakup innych ochraniaczy, np. stawu skokowego. Są one szczególnie przydatne, jeśli jakakolwiek partia jest podatna na kontuzję. W przypadku osób początkujących, warto zastanowić się nad kaskiem, który na pewno będzie obowiązkowy w przypadku pierwszych sparingów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 5 =