Zdrowa dieta – czyli jaka?

Zdrowa dieta to taka, która pomaga utrzymać zdrową wagę, dostarcza witamin i minerałów potrzebnych organizmowi i ma wystarczającą ilość kalorii, abyś nie czuł się głodny. Zdrowa dieta może również obniżyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób.

Co to jest zdrowa dieta?

Zdrowa dieta to taka, która pomaga utrzymać zdrową wagę, dostarcza witamin i minerałów potrzebnych organizmowi oraz ma wystarczającą ilość kalorii, aby nie odczuwać głodu. Zdrowa dieta może również obniżyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób.

Jakie są podstawowe zasady zdrowej diety?

Jedz różnorodną żywność. Jedzenie różnorodnych produktów pomoże zapewnić, że otrzymujesz wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Na przykład, spożywanie większej ilości owoców i warzyw pomoże zapewnić odpowiednią ilość błonnika w diecie. Różnorodność jest szczególnie ważna, jeśli masz alergię lub jesteś wrażliwy na pewne pokarmy lub składniki; nie chodzi tylko o dostarczenie wystarczającej ilości kalorii lub składników odżywczych – chodzi również o upewnienie się, że wszystkie twoje pokarmy pochodzą z bezpiecznych źródeł.

Jedz mniej czerwonego mięsa i mięsa przetworzonego (takiego jak hot-dogi). Jedzenie zbyt dużej ilości czerwonego mięsa może zwiększyć ryzyko chorób serca, a także niektórych nowotworów (w tym raka jelita grubego). Przetworzone mięso jest związane z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka jelita grubego.

Jeśli szukasz pomocy w tym zagadnieniu, to koniecznie odwiedź stronę internetową: http://agnieszkaurbaniak.com.pl/.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =