Jaki rodzaj odzieży mają służby mundurowe

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Służby mundurowe z racji na charakter wykonywanej pracy, a także ze względu na zagrożenia i kwestie związane z bezpieczeństwem, tak jak w przypadku strażaków, są zobowiązane nosić odpowiednie rodzaje odzieży. Oczywiście odzież tę dzieli się ze względu na to, czy jest to odzież reprezentacyjna, czy też operacyjna. Wśród służb mundurowych można wymienić wiele rodzajów ubrań, jednak tymi najważniejszymi są oczywiście elementy ochronne.

Odzież służb mundurowych

Spośród elementów odzieży policjanta, czy też strażaka lub żołnierza, wymienić można przede wszystkim obuwie mundurowe. Może być ono różne, w zależności od konkretnej jednostki, czy też stopnia. Na przykład w przypadku strażaka obuwie do munduru będzie raczej lekkie. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy strażak wyrusza do akcji. Wówczas posiada on ciężkie buty, odporne na ogień i wytrzymałe mechanicznie. Innym rodzajem odzieży są rękawice ochronne termiczne, które mogą znaleźć zastosowanie głównie w przypadku pożarnictwa, ale nie tylko.

W przypadku niektórych grup operacyjnych policji, a także zawsze w przypadku straży pożarnej i wojska, podczas akcji, nieodłącznym elementem ubioru jest kask ochronny. Warto wspomnieć tu również o kamizelce kuloodpornej, która może uratować życie. Do innych rodzajów stroju służb mundurowych należy odzież wykorzystywana jedynie podczas różnego rodzaju uroczystości i wydarzeń reprezentacyjnych. Wtedy to funkcjonariusze policji, strażacy lub żołnierze mają za zadanie po prostu dobrze wyglądać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy flaga reklamowa to dobry sposób na marketing?
Czy flaga reklamowa to dobry sposób na marketing?
Flagi reklamowe służą do przyciągania uwagi konsumentów i tworzenia zapadającego w pamięć wizerunku. Flagi reklamowe można znaleźć na samochodach, ciężarówkach, […]
Trendy ślubne 2021 – najmodniejsze upięcia dla panny młodej
Trendy ślubne 2021 – najmodniejsze upięcia dla panny młodej
Ślub to zawsze wyjątkowe wydarzenie dla każdej kobiety i to bez względu na czas, w jakim się odbywa. Panna młoda […]
W jaki sposób dbać o obuwie skórzane?
W jaki sposób dbać o obuwie skórzane?
Praktycznie każda osoba posiada w swojej szafie buty skórzane. Są one nieocenione w przypadku garniturów czy innych strojów wyjściowych. Skórę […]