Jaki rodzaj odzieży mają służby mundurowe

Służby mundurowe z racji na charakter wykonywanej pracy, a także ze względu na zagrożenia i kwestie związane z bezpieczeństwem, tak jak w przypadku strażaków, są zobowiązane nosić odpowiednie rodzaje odzieży. Oczywiście odzież tę dzieli się ze względu na to, czy jest to odzież reprezentacyjna, czy też operacyjna. Wśród służb mundurowych można wymienić wiele rodzajów ubrań, jednak tymi najważniejszymi są oczywiście elementy ochronne.

Odzież służb mundurowych

Spośród elementów odzieży policjanta, czy też strażaka lub żołnierza, wymienić można przede wszystkim obuwie mundurowe. Może być ono różne, w zależności od konkretnej jednostki, czy też stopnia. Na przykład w przypadku strażaka obuwie do munduru będzie raczej lekkie. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy strażak wyrusza do akcji. Wówczas posiada on ciężkie buty, odporne na ogień i wytrzymałe mechanicznie. Innym rodzajem odzieży są rękawice ochronne termiczne, które mogą znaleźć zastosowanie głównie w przypadku pożarnictwa, ale nie tylko.

W przypadku niektórych grup operacyjnych policji, a także zawsze w przypadku straży pożarnej i wojska, podczas akcji, nieodłącznym elementem ubioru jest kask ochronny. Warto wspomnieć tu również o kamizelce kuloodpornej, która może uratować życie. Do innych rodzajów stroju służb mundurowych należy odzież wykorzystywana jedynie podczas różnego rodzaju uroczystości i wydarzeń reprezentacyjnych. Wtedy to funkcjonariusze policji, strażacy lub żołnierze mają za zadanie po prostu dobrze wyglądać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 11 =