Zasady adopcji kotów ze schroniska

Adopcja zwierzęcia, nie ważne psa, kota czy chomika, to zawsze ogromna odpowiedzialność. Zwierzę czuje, potrzebuje troski i pożywienia. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o adopcji kota powinniśmy się dobrze zastanowić czy na pewno sprostamy temu zadaniu. Każde schronisko dla zwierząt i organizacja zajmująca się opieką nad bezdomnymi czworonogami określa swoją listę wymagań, które należy spełnić, by móc przystąpić do adopcji psa lub kota. Warto się z nimi zapoznać, jeszcze przed wizytą w placówce. 

Adopcja kota – jak to działa?

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy przyjść do schroniska, niczym do sklepu z zabawkami, wybrać najładniejszego mruczka i już można zabrać go do domu. Niestety nie jest aż tak prosto. Wszystkie wprowadzane zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podopiecznym schronisk i fundacji. W Poznaniu koty szukające domu można znaleźć np. na https://schronisko.com/zwierzeta/koty/.

Zanim wybierzemy swojego wymarzonego kota lub psa obowiązuje nas procedura przedadopcyjna. Pierwszym jej punktem jest ankieta, która ma potwierdzić naszą świadomość obowiązków wiążących się z adopcją zwierzęcia. To na jej podstawie pracownicy schroniska decydują, czy pozwolić nam na adopcję.

Następnie wraz z opiekunem zwierzęcia ze schroniska udajemy się na poszukiwania wymarzonego mruczka. Możliwe jest również przeprowadzenie wizyty przedadopcyjnej w celu sprawdzenia warunków, w których będzie mieszkał kot. Wszystkie te procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu adoptowanego czworonoga. Wielu z nich doznało już od ludzi niemałych krzywd. Pracownicy schronisk dokładają wszelkich starań, by takie sytuacje się nie powtórzyły. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 13 =