Zasady adopcji kotów ze schroniska

Adopcja zwierzęcia, nie ważne psa, kota czy chomika, to zawsze ogromna odpowiedzialność. Zwierzę czuje, potrzebuje troski i pożywienia. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o adopcji kota powinniśmy się dobrze zastanowić czy na pewno sprostamy temu zadaniu. Każde schronisko dla zwierząt i organizacja zajmująca się opieką nad bezdomnymi czworonogami określa swoją listę wymagań, które należy spełnić, by móc przystąpić do adopcji psa lub kota. Warto się z nimi zapoznać, jeszcze przed wizytą w placówce. 

Adopcja kota – jak to działa?

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy przyjść do schroniska, niczym do sklepu z zabawkami, wybrać najładniejszego mruczka i już można zabrać go do domu. Niestety nie jest aż tak prosto. Wszystkie wprowadzane zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podopiecznym schronisk i fundacji. W Poznaniu koty szukające domu można znaleźć np. na https://schronisko.com/zwierzeta/koty/.

Zanim wybierzemy swojego wymarzonego kota lub psa obowiązuje nas procedura przedadopcyjna. Pierwszym jej punktem jest ankieta, która ma potwierdzić naszą świadomość obowiązków wiążących się z adopcją zwierzęcia. To na jej podstawie pracownicy schroniska decydują, czy pozwolić nam na adopcję.

Następnie wraz z opiekunem zwierzęcia ze schroniska udajemy się na poszukiwania wymarzonego mruczka. Możliwe jest również przeprowadzenie wizyty przedadopcyjnej w celu sprawdzenia warunków, w których będzie mieszkał kot. Wszystkie te procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu adoptowanego czworonoga. Wielu z nich doznało już od ludzi niemałych krzywd. Pracownicy schronisk dokładają wszelkich starań, by takie sytuacje się nie powtórzyły. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − trzy =