Buty do garnituru – jakie są rodzaje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Buty są ważną częścią garderoby każdego mężczyzny, a buty do garnituru nie są wyjątkiem. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na formalne wydarzenie, czy właśnie dostałeś awans w pracy, posiadanie odpowiedniej pary butów jest niezbędne.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o butach do garnituru jest to, że nie wszystkie są stworzone tak samo. Istnieje wiele różnych rodzajów butów do garnituru i każdy z nich ma swój własny cel. Oto szybki przegląd różnych typów butów do garnituru, które istnieją:

Buty Oxford

Buty Oxford to takie, które mają zamknięty system sznurowania i perforację po bokach. Są one znane z ich wszechstronności i świetnie nadają się zarówno na formalne, jak i nieformalne okazje. Najlepsze w nich jest to, że można je nosić zarówno do garniturów, jak i do strojów codziennych.

Buty Wingtips

Buty Wingtip są podobne do Oxfordów, ale mają wingtipy z przodu zamiast perforacji po bokach. Czubki mogą być spiczaste lub zaokrąglone, w zależności od preferencji. Są one również znane jako bluchers lub brogues (w zależności od miejsca zamieszkania). Wingtips są często uważane za bardziej strojne niż Oxfords, ponieważ są bardziej formalne, ale nadal są uważane za wystarczająco swobodne, aby nosić z dżinsami lub khaki.

Buty Derby

Buty Derby są podobne do Oxfordów, ale mają otwarty system sznurowania zamiast zamkniętego. Zwykle mają perforację po bokach, jak również inne ozdobne detale, takie jak medaliony lub broguing (wingtips).

Jeśli chcesz je posiadać w swojej szafie, to sprawdź stronę: https://sportgrand.pl/buty-do-garnituru-meskie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są rodzaje masaży? Mogłeś tego nie wiedzieć!
Jakie są rodzaje masaży? Mogłeś tego nie wiedzieć!
Masaż to forma terapii, która pomaga zrelaksować zarówno ciało, jak i umysł. Jest to bardzo popularny zabieg w wielu krajach, […]
Na czym polega pogrzeb świecki?
Na czym polega pogrzeb świecki?
Jeżeli osoba zmarła była agnostykiem, ateistą lub niepraktykująca, możemy przeprowadzić ceremonię pogrzebową bez księdza i symboli religijnych.Mistrzem ceremonii staje się […]
Kto powinien skorzystać z treningów personalnych?
Kto powinien skorzystać z treningów personalnych?
Posiadanie zdrowego i wysportowanego ciała to marzenie wielu osób. Co ciekawe, coraz więcej z nich postanawia przekształcić to pragnienie w […]