Rodzaj magnesów wykorzystywanych do filtrowania zanieczyszczeń cząstkami ferromagnetycznymi

Odsiewanie ciał obcych pochodzenia metalicznego ze strumienia produktu może nie tylko ograniczyć straty finansowe, ale również uratować zdrowie, a nawet życie pracowników oraz późniejszych użytkowników naszego produktu. Jednak w zależności od przemysłu, sposoby usuwania tych zanieczyszczeń będą się od siebie różnić, dlatego warto wiedzieć, co kiedy się stosuje. Pozwoli nam to dobrać odpowiednie rozwiązanie dostosowane do naszej linii produkcyjnej i uchronić nas przed pomyłkami.

Różne typy filtracji

Najprostszym sposobem na usuwanie zanieczyszczeń jest blok magnetyczny. Jest to magnes, który montuje się nad strumieniem produktu pod warunkiem, że ten nie jest nazbyt zanieczyszczony. Stosuje się go najczęściej w takich przemysłach, jak spożywczy, rolniczy, a także w recyklingu metali, podczas oczyszczania surowców mineralnych i tworzyw sztucznych. Ważne jest tutaj dopasowanie mocy magnesu, aby skutecznie usuwał szkodliwe metale i drobiny.

Jeśli mamy z kolei do czynienia z granulatami lub proszkami, najlepszym sposobem na oczyszczenie ich będzie sito magnetyczne. Jest to narzędzie, które sprawdzi się dobrze również podczas finalnego sprawdzania jakości produktu. Co ciekawe, moc sita magnetycznego może nawet wyizolować metale nieferromagnetyczne.
Aby zaopatrzyć się w tego typu pomoc, warto wejść na stronę https://matykiewicz.com/katalog/31/Sita-magnetyczne.htm, gdzie dowiemy się dużo więcej na temat tego rozwiązania i w jaki sposób może nam ono pomóc.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy − 1 =