Ile kosztuje wynajem samolotu?

Ile kosztuje wynajem samolotu? Pytanie to jest jak najbardziej zasadne w obecnych czasach ogromnej konkurencji. Ceny czarteru statku powietrznego są bardzo zróżnicowane. Zależą one od wielkości aeroplanu, jego klasy, czasu wynajmu, dystansu na jaki ma być zorganizowany lot. Istotnym faktem jest również to czy sami pokierujemy samolotem czy też wynajmiemy pilota, którego doświadczenie również jest brane pod uwagę w wycenie. Nie można również zapominać o kosztach paliwa.

Zaczynając od tych mniejszych samolotów turystycznych, potocznie zwanych awionetkami, ceny zaczynają się od 200 zł za godzinę, w przypadku kilkudziesięcioletnich modeli rozwijających prędkości ok. 100 węzłów, aż do kilkuletnich, lub nowych samolotów, o zdecydowanie większym zasięgu, osiągającym prędkości niespełna 200 węzłów w cenie nawet 3000 zł za godzinę.

Jeśli chcemy wynająć ekskluzywne, większe samoloty turystyczne ceny są o wiele bardziej zróżnicowane. Za lot na dystansie ok. czterech tysięcy kilometrów samolotem mogącym pomieścić 50 osób zapłacimy ok. 40 tysięcy euro. Cena również odgrywa tutaj dużą rolę. Za lot kilkudziesięcioletnim Saabem 340 na podobnym dystansie zapłacimy ok. 20 tysięcy euro. Mały samolot mogący pomieścić 5 osób będzie nas kosztował 5 tysięcy euro.

Ceny za wynajem mogą się wydawać dosyć wysokie, jednak komfort podróży, czas przelotu rekompensuje nam tę dosyć dużą niedogodność. Dużym plusem jest również dowolność wyboru lotniska, na którym samolot będzie lądował, dzięki temu możemy lecieć gdzie tylko sobie wymarzymy, niezależnie od decyzji przewoźnika.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 4 =