Rodzaje etui na telefon

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Użytkowanie smartfonu stanowi dla wielu osób niezbędną część każdego dnia. Jego zakup to nierzadko dość duży koszt, co dodatkowo przemawia za koniecznością zabezpieczenia go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wydatek ten należy pojmować w sensie inwestycji, a nie kosztu. Odpowiednia ochrona pozwoli dłużej cieszyć się telefonem, bez konieczności ponoszenia wydatków na naprawę czy zakup nowego modelu.

Jak skutecznie zabezpieczyć smartfona?

Szacuje się, że ok. 25% Polaków doświadczyło uszkodzenia smartfona. Do jednych z częstszych uszkodzeń należą właśnie te dotyczące obudowy. Mimo, że zazwyczaj w takiej sytuacji możliwe jest dalsze korzystanie z urządzenia nie warto zwlekać i rezygnować z zabezpieczenia telefonu za pomocą pokrowca czy etui, które w wielu wariantach są dostępne na https://gsmok.pl/. Najpopularniejszymi rozwiązaniami w kwestii ochrony smartfona są etui, które zabezpieczają jedynie tył urządzenia. Kolejne to tzw. etui książkowe, z klapką czy w formie kieszonki o uniwersalnym rozmiarze. Są one rzadziej wybierane i w znacznie mniejszym stopniu chronią obudowę. Pokrowce o najwyższym stopniu ochrony swoim zasięgiem obejmują, poza tyłem urządzenia, także jego boki i część wyświetlacza. Wśród tego typu etui znajduje się także tzw. silikonowy bumper, który pozbawiony jest tylnej części i zbudowany jest jedynie z bocznej ramki, która wzmacnia konstrukcję w momencie upadku z wysokości.

Wyróżniającym się na tle akcesoriów do ochrony obudowy jest zdecydowanie etui pancerne. Jego budowa opiera się na podwójnych wzmocnieniach, których zadaniem jest amortyzacja smartfona w momencie upadku. Pokrowiec wyprodukowany jest z trwałej gumy, którą wyposażono w dodatkową nakładkę, wzmacniającą ochronę. Dobrze dobrany do modelu pokrowiec powinien mieć wykonane dopasowane otwory na aparat i przyciski tak, aby nie uniemożliwiać korzystania z telefonu w sposób swobodny. Dokonywanie wyboru produktu powinno być poprzedzone określeniem potrzeb użytkownika i jego preferencji. Jednakże zdecydowanie pancerny pokrowiec zajmuje pierwsze miejsce w kwestii wytrzymałości i kompleksowej ochrony urządzeń elektronicznych przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
HACCP dla gastronomii –  na czym to polega i dlaczego jest konieczne?
HACCP dla gastronomii – na czym to polega i dlaczego jest konieczne?
Szkolenie HACCP to system funkcjonujący już od lat i przyczynił się do tego, że udajemy się ze spokojem do restauracji, […]
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru kasku bokserskiego?
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru kasku bokserskiego?
Boks to niezwykle zabawny i ekscytujący sport, ale ma też swoje zagrożenia. Najczęstszym urazem w boksie jest wstrząs mózgu. Można […]
3 elementy, którymi musi odznaczać się silna marka
3 elementy, którymi musi odznaczać się silna marka
Marka to serce Twojego biznesu. To to, co ludzie widzą, gdy myślą o Tobie lub Twojej firmie. Silna marka może […]