Przydatne artykuły do kąpieli dziecka

Kąpiel dziecka, zwłaszcza małego bywa niemałym wyzwaniem. Nie każdy malec z chęcią wchodzi bowiem do wody. Jeżeli jednak odpowiednio przygotujemy się do kąpieli, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że obejdzie się bez większych kłopotów. Co więcej, istnieją duże szanse na to, że kąpiel stanie się dla dziecka prawdziwą przygodą. Przede wszystkim należy więc zgromadzić niezbędne akcesoria.

Zainwestuj w myjkę, ręcznik i zabawki

Wśród akcesoriów, które z całą pewnością należy kupić z myślą o kąpieli malca można wyróżnić myjkę. Powinna być ona miękka i przyjemna w dotyku. Wówczas nie będzie powodowała podrażnień skóry dziecka, która często jest o wiele wrażliwsza niż skóra osób dorosłych. Warto byłoby również zainwestować w jakieś delikatne środki myjące. Powinny być pozbawione drażniących detergentów z grupy SLS. Najlepiej wybierać produkty, które nie tylko myją skórę dziecka, ale także nawilżają ją. Aby proces mycia malca przebiegał sprawnie, warto kupić zabawki. Gumowa kaczuszka z całą pewnością zainteresuje malca na tyle, że będzie można go umyć.

Konieczny będzie także zakup ręcznika, którym wytrzemy pociechę po wyjściu z wody. Ręcznik poncho dla dzieci wydaje się być świetną alternatywą dla tradycyjnego. Posiada on bowiem kapturek, który można założyć dziecku na główkę. Przy pomocy tego akcesorium można więc zdecydowanie sprawniej i staranniej osuszyć malca po kąpieli. Ręczniki poncho dostępne są w różnych kolorach oraz wzorach. Dzięki temu każdy rodzic będzie mógł wybrać produkt, który podoba mu się najbardziej. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + osiem =