Jak usunąć ślady po taśmie klejącej?

W dzisiejszych czasach nie jest niczym dziwnym, że niejednokrotnie decydujemy się na skorzystanie z pomocy produktu, jakim jest taśma klejąca. Niejednokrotnie użytkujemy ją w stosunku nie tylko do różnego rodzaju prac biurowych, ale także i na przykład w celu pomocy przy montażu mebli. Jakkolwiek można by naprawdę wiele dyskutować w kwestii, jaką jest niezastąpioność taśmy klejącej, ale jednak znacznie istotniejszy jest inny temat i to właśnie ten omówimy w tym artykule. Mowa tutaj o fakcie, że po każdym używaniu taśmy zostają po niej ślady, których nie łatwo jest się pozbyć, szczególnie po taśmie dwustronnej piankowej. Jeśli więc potrzebujesz porady w tej kwestii, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Jak najlepiej usunąć ślady po taśmie?

Jeśli chodzi o sprawę, jaką są ślady po taśmie klejącej to bez dwóch zdań warto znać kilka przydatnych i sprawdzonych sposobów na uporanie się z tym problemem. Najlepsze substancje i środki polecane do walki z pozostałościami kleju to:
– spirytus salicylowy – jest to bardzo mocny alkohol, który powinien bez problemu poradzić sobie nawet z uporczywymi resztkami,
– oliwka dla niemowląt – jest to środek o tyle dobry, że wielu z nas może mieć go w domu, usuwanie pozostałości jednak przy jego użyciu nie jest zbyt szybkie,
– specjalnym środkiem do usuwania etykiet,
– benzyną ekstrakcyjną, w przypadku której to nie ma właściwie żadnych obaw co do uszkodzenia powierzchni mebli,
– specjalną gumką do ołówków,
– stosując jeden z popularnych środków do mycia szyb, które to posiadają odpowiednie właściwości do tego celu.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym BB TAPES, w którym znajdziesz szeroki wybór taśm Tesa i nie tylko.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + siedemnaście =