Sposoby na ustalenie nieuczciwej konkurencji

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej posiada wiele zalet i plusów. Jednak również i taka praca wiąże się z pewnymi zagrożeniami i niebezpieczeństwami, które w jakimś stopniu, zawodowo lub prywatnie, mogą nam zaszkodzić. Głównie chodzi tu o nieuczciwą konkurencję, która stosując nielegalne, bądź zakazane metody, chce nam zaszkodzić i spowodować nasze odpadnięcie z rynku. Dlatego jako przedsiębiorca musimy na taką nieuczciwość reagować i walczyć z nią, poznając sposoby ustalania nieuczciwej konkurencji.

Ustalanie nieuczciwej konkurencji

Podstawą do takich działań jest ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Mówi ona, że czynem nieuczciwej konkurencji jest każde działanie, które jest sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli w jakimś stopniu zagraża ono lub narusza interesy przedsiębiorcy, bądź też klienta. Często bardzo ciężko jest jednak rozpoznać takie czynności, a kluczowe jest tutaj odpowiednie ujawnianie przestępstw. Chcąc ustalić czy nieuczciwa konkurencja istnieje, działa i ma negatywny wpływ, można przykładowo zwrócić się do profesjonalnego biura detektywistycznego, takiego jak chociażby http://bdwpoznan.pl/.

Możemy również kontaktować się z różnego rodzaju instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz przedsiębiorców, a także z organami ścigania, w celu pozyskania informacji na temat danego przedsiębiorcy, czy też np. zorientowania się o ewentualnych nieprawidłowościach i nieuczciwych działaniach wykonywanych przez tego przedsiębiorcę już wcześniej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + osiem =