Proste sposoby na stworzenie stylowej łazienki

W łazience większość akcentów kładzie się na przestronność oraz funkcjonalność. Warto zadbać jednak to, by pomieszczenie wyglądało także stylowo. Znacznie podniesie to komfort korzystania z takiego pokoju. Pożądany efekt można tymczasem osiągnąć prostymi metodami. Jak tego dokonać? 

Nowoczesne wyposażenie

Z reguły łazienki są przestrzenią o niezbyt dużym, a często nawet niewielkim metrażu. O walorach estetycznych tego pomieszczenia w dużej mierze decyduje zatem wyposażenie, gdyż w praktyce nie ma tam miejsca na wiele dekoracji. Warto pomyśleć zatem o nowoczesnych kabinach prysznicowych Huppe. Ciekawym pomysłem są również umywalki o mniej typowym kształcie. Całość można uzupełnić szafkami z frontami wykończonymi na połysk, co pozwoli stworzyć minimalistyczną, ale przez to stylową całość, zgodną ze współczesnymi trendami. Ważnym elementem wyposażenia są także lustra, które które powiększą optycznie nawet małą łazienkę. 

Kolorystyka i oświetlenie

Niezwykle istotną rolę w kontekście wyglądu łazienki odgrywają dobrane kolory oraz oświetlenie. Dobrym pomysłem będą płytki, układające się w estetyczny wzór, choćby jodełki czy kratki. Będzie to stanowiło ciekawy kontrast dla głównego wyposażenia, które jest zwykle białe i z elementami przeszklonymi. Jeżeli pomieszczenie będzie utrzymane w jasnych odcieniach, to pożądany jest efekt przełamania takiej przestrzeni, który można uzyskać decydując o kolorowych bateriach łazienkowych. Mogą do tego posłużyć także dodatki, takie jak ręczniki czy same wieszaki. Poza główną lampą sufitową, przyda się z kolei punktowe oświetlenie na ścianach. Wpłynie to na walory estetyczne, jednocześnie podnosząc funkcjonalność całej łazienki.  

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 2 =