Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko?

Sen jest czynnością, która pochłania nam ogromną część doby. Mimo, że czas ten upływa zgoła bezczynnie, jest on bardzo ważny dla całego organizmu. Dlatego też musimy zadbać, aby nasz sen był komfortowy i przyjemny. Trzeba przyznać, że jednym z czynników, który ma ogromny wpływ na jakość naszego snu, jest dobór odpowiednich akcesoriów sypialnianych.

Wiele osób zastanawia się, w co wyposażyć swoje nocne posłania, tak aby zapewniały one komfortowy wypoczynek, jednocześnie ciesząc oko obserwatora. Dobierając akcesoria do sypialni zastanawiamy się na przykład nad tym, jaki rozmiar narzuty na łóżko najlepiej wybrać.

Na szczęście nie jest to jeszcze najtrudniejsza kwestia, z jaką zdarza nam się zmierzyć projektując nocne posłanie. Aby wybrać najlepszą narzutę, przede wszystkim należy zmierzyć szerokość oraz długość łóżka. Przydatne może okazać się także sprawdzenie wysokości posłania.

Kiedy znamy już dokładne wymiary, należy wybrać się na zakupy – czy to w sklepie stacjonarnym, czy też internetowym. Najpopularniejsze są narzuty 220×240 cm, niemniej jednak nie powinieneś mieć zbytniego problemu ze znalezieniem narzut o innych rozmiarach. Kupując narzutę pamiętaj o pewnej ważnej zasadzie. Otóż narzuta powinna być sporo większa niż samo łóżko. Nie chodzi jedynie o to, by pokrywała ona nocne posłanie z wierzchu. Narzuta musi wystawać poza brzegi łóżka i swobodnie opadać w stronę podłogi. Zapobiegnie to zwijaniu się narzuty i znacznie uprzyjemni Twój sen. Jeśli jednak chcesz dodatkowo zapobiec zwijaniu się materiału pokrywającego Twoje łóżko, być może warto zainwestować w narzutę w stylu pokrowca na materac. Jest to najlepsze rozwiązanie, niemniej jednak w tym wypadku obleczenie musi być idealnie dopasowane do rozmiarów materaca – nie może być ono ani większe, ani mniejsze.

Odwiedź sklep Kraina Snów, gdzie znajdziesz narzuty różnych rozmiarów, i najlepsze pościele np. pościele flanelowe 200×220, ten popularny rozmiar szybko znika z półek, więc nie zwlekaj.

Życzymy powodzenia w dobieraniu akcesoriów sypialnianych!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − cztery =