Na co zwrócić uwagę wybierając celownik termowizyjny?

Akcesorium niezbędnym w ekwipunku każdego myśliwego jest celownik termowizyjny. To nowoczesne urządzenie umożliwiające strzelanie do zwierzyny łownej po zapadnięciu zmroku lub przy mocno ograniczonej widoczności (np. z powodu mgły). Działa na takiej zasadzie, że rejestruje promieniowanie cieplne wydzielane przez istoty żywe, a następnie przekształca je na obrazy termiczne. Wyjątkowo funkcjonalne i niezawodne modele posiada w asortymencie ten konkretny sklep internetowy: https://taniepolowanie.pl/.

Powiększenie to tylko jeden z parametrów 

Decydując się na zakup celownika termowizyjnego, w pierwszej kolejności należy oczywiście zainteresować się oferowanym przez sprzęt powiększeniem optycznym. Ma ono bowiem decydujący wpływ na jakość detali, a tym samym dokładność strzałów. Pożądane jest minimum czterokrotne (zasięg od 200 do 400 metrów). Kolejny ważny element to niewątpliwie częstotliwość odświeżania obrazu. Powinna przekraczać 30 Hz, ponieważ gwarantuje to bardziej wyrazisty wygląd poruszającego się obiektu. Liczy się również waga celownika – im mniejsza, tym łatwiej będzie go przenosić z miejsca na miejsce (od 400 do 600 gramów). Oto pozostałe kluczowe parametry, na jakie trzeba koniecznie zwrócić uwagę:

-żywotność baterii – co najmniej czterogodzinna,

-rozdzielczość obrazu – 1024 x 768 pikseli w zupełności wystarczy,

-średnica obiektywu – między 42 a 50 milimetrów,

-złącza zewnętrzne – podstawa to HDMI, USB, a także microUSB,

-łączność – WiFi, ewentualnie Bluetooth,

-udogodnienia – powłoka zewnętrzna chroniąca przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, dalmierz cyfrowy, żyroskop, system GPS, kompas, funkcja manualnej kalibracji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 1 =