O jakich elementach pamiętać podczas zakupu nowej kuchni?

Decyzja o nowej kuchni to zawsze ekscytujący moment dla całej rodziny. Podczas jej wyboru pojawiają się pytania i wątpliwości dotyczących koloru, wykończenia oraz dodatków. Choć każda rodzina posiada swoje upodobania, to musi zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Szafki w połysku czy matowe?

Odpowiedź na to pytanie jest ukryte w usytuowaniu kuchni. Jeżeli kuchnia jest mała i ciemna, to w celu rozjaśnienia pomieszczenia pozwólmy, aby światło odbijało się od szafek wykończonych połysku. Natomiast jeżeli kuchnia jest sporych gabarytów, to zwróćmy uwagę na głębię kolorów, które oferują nam szafki w wykończeniu matowym. 

Dodatki i akcesoria do kuchni

Ważnym elementem są dodatki i akcesoria do szafek. Skandynawskie uchwyty to najnowszy trend, który podbija serca, niemal w każdej kuchni zaprojektowanym z dobrym smakiem. Uchwyty charakteryzują się lekkością oraz wysoką jakością wykonania. Przemyślany design idealnie leży w ręku podczas otwierania szafki. 

Zmywarka na wysokości

Nieszablonowym rozwiązaniem jest zmywarka na wysokości. Możemy stworzyć w kuchni kolumnę z mebli i umieścić w niej zmywarkę na wysokości 20 cm od podłogi. Komfortowo uzupełnimy zmywarkę brudnymi naczyniami, ale także zaoszczędzimy sobie zdrowia na ciągłym schylaniu.

Skandynawskie uchwyty, szafki w połysku, czy w macie oraz zmywarka na wysokości są elementami nowoczesnej kuchni. Po odpowiedzi na te zagwozdki, każda rodzina spędzać będzie swój czas w kuchni, z przyjemnością przygotowując wspólnie posiłki. Cała magia klimatu, każdego projektu tkwi w detalach. Dlatego nie lekceważmy małych dylematów, które odpowiedzi na nie, będą towarzyszyć z nami przez długie lata.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =