O jakich elementach pamiętać podczas zakupu nowej kuchni?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzja o nowej kuchni to zawsze ekscytujący moment dla całej rodziny. Podczas jej wyboru pojawiają się pytania i wątpliwości dotyczących koloru, wykończenia oraz dodatków. Choć każda rodzina posiada swoje upodobania, to musi zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Szafki w połysku czy matowe?

Odpowiedź na to pytanie jest ukryte w usytuowaniu kuchni. Jeżeli kuchnia jest mała i ciemna, to w celu rozjaśnienia pomieszczenia pozwólmy, aby światło odbijało się od szafek wykończonych połysku. Natomiast jeżeli kuchnia jest sporych gabarytów, to zwróćmy uwagę na głębię kolorów, które oferują nam szafki w wykończeniu matowym. 

Dodatki i akcesoria do kuchni

Ważnym elementem są dodatki i akcesoria do szafek. Skandynawskie uchwyty to najnowszy trend, który podbija serca, niemal w każdej kuchni zaprojektowanym z dobrym smakiem. Uchwyty charakteryzują się lekkością oraz wysoką jakością wykonania. Przemyślany design idealnie leży w ręku podczas otwierania szafki. 

Zmywarka na wysokości

Nieszablonowym rozwiązaniem jest zmywarka na wysokości. Możemy stworzyć w kuchni kolumnę z mebli i umieścić w niej zmywarkę na wysokości 20 cm od podłogi. Komfortowo uzupełnimy zmywarkę brudnymi naczyniami, ale także zaoszczędzimy sobie zdrowia na ciągłym schylaniu.

Skandynawskie uchwyty, szafki w połysku, czy w macie oraz zmywarka na wysokości są elementami nowoczesnej kuchni. Po odpowiedzi na te zagwozdki, każda rodzina spędzać będzie swój czas w kuchni, z przyjemnością przygotowując wspólnie posiłki. Cała magia klimatu, każdego projektu tkwi w detalach. Dlatego nie lekceważmy małych dylematów, które odpowiedzi na nie, będą towarzyszyć z nami przez długie lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Metamorfoza ze stylistką – jakie może przynieść korzyści?
Metamorfoza ze stylistką – jakie może przynieść korzyści?
Metamorfoza to wymyślne słowo oznaczające zmianę. A zmiana jest dobra! Oznacza wzrost, rozwój i pójście do przodu. Jeśli jesteś gotowa […]
Dlaczego warto się zdecydować na dopasowaną suknie ślubną?
Dlaczego warto się zdecydować na dopasowaną suknie ślubną?
Suknia ślubna to jedna z najbardziej wyjątkowych kreacji, przeznaczonych na jedyną i niepowtarzalną okazję. Z racji tego ważne jest, aby […]
Jak sobie poradzić z wrastającymi paznokciami?
Jak sobie poradzić z wrastającymi paznokciami?
Bardzo wiele osób cierpi z powodu wrastających paznokci u stóp, których przyczyną jest zazwyczaj ich nieprawidłowe obcinanie, chodzenie w zbyt […]