Z jakich kwiatów można stworzyć stroik na grób?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesień i zima to wyjątkowy czas, w którym bardzo często wspominamy tych, których nie ma już pośród nas. W listopadzie odwiedzamy groby zmarłych, dekorujemy je świecami i stroikami. Podobnie jest w grudniu, gdy wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia tęsknimy za tymi, których nam brakuje. Piękna dekoracja położona na grobie ukochanych osób to wyraz naszej pamięci i miłości. Jakie kwiaty najlepiej wykorzystać do stworzenia stroika? Czym się inspirować?

Kwiaty żywe czy sztuczne

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które przygotowują stroiki na grób. Jeszcze kilka lat temu większość osób uważało, że stroiki z naturalnych kwiatów są bardziej eleganckie. Obecnie jednak można nie zauważyć różnicy. Producenci sztucznych kwiatów dokładają wszelkich starań by ich wyroby sprawiały wrażenie naturalnych. Przykłady pięknych stroików można znaleźć na https://decorguru.pl/stroiki-i-wiazanki/8823-stroik.html.

Najpopularniejszymi kwiatami na stroiki niezmiennie są róże. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się również kompozycje ozdobione storczykami. Można wybrać jedną z propozycji wykonanych z różnych gatunków kwiatów w jednej tonacji kolorystycznej, bądź wielobarwne stroiki z kwiatów jednej odmiany. Opcji jest naprawdę bardzo dużo. Stroiki ze sztucznych kwiatów są nie tylko piękne, ale i bardzo praktyczne. Mogą stanowić ozdobę nagrobka przez wiele miesięcy. Nie więdną i nie ulegają uszkodzeniu na skutek działania czynników zewnętrznych. Są również odporne na brak dostępu do wody. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Energia słoneczna – skuteczne źródło oszczędzania na prądzie?
Energia słoneczna – skuteczne źródło oszczędzania na prądzie?
Każdy z nas słyszał, jeśli nie w szkole, to w telewizji, o tym, jakim olbrzymim źródłem energii jest słońce. Ludzie […]
Kuchnia – jak odpowiednio wykorzystać przestrzeń?
Kuchnia – jak odpowiednio wykorzystać przestrzeń?
Całe mieszkanie można zaaranżować w funkcjonalny i atrakcyjny pod względem wizualnym sposób. Szeroki asortyment uwzględnia efektowne i praktyczne meble pokojowe, […]
Jak pozbyć się z domu zapachu zwierząt?
Jak pozbyć się z domu zapachu zwierząt?
Posiadanie zwierzęcia wiąże się z mnóstwem pozytywnych rzeczy. Jednak są i kwestie negatywne, takie jak chociażby uporczywy zapach, który nie […]