Niezbędne wyposażenie salonu jubilerskiego

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na otwarcie profesjonalnego salonu jubilerskiego z biżuterią i innym ekskluzywnym asortymentem. Jest to bowiem biznes bardzo dochodowy, a dodatkowo przynoszący mnóstwo satysfakcji. Taki lokal musi być wyposażony przede wszystkim w szereg niezbędnych konstrukcji meblowych pozwalających na atrakcyjne wyeksponowanie wartościowych obiektów. Podczas jego aranżacji warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół, tak aby przestrzeń zachwycała elegancją oraz dawała klientom wrażenie wyrafinowania. 

Odpowiednia prezentacja ma kluczowe znaczenie

W każdym salonie jubilerskim niezbędne są w szczególności szklane gabloty przeznaczone do przechowywania i eksponowania kolczyków, bransoletek, pierścionków, naszyjników czy zegarków. Powinny one być wystarczająco pojemne, wykonane z hartowanego szkła (ponadprzeciętnie odpornego na zarysowania oraz stłuczenia), zamykane na kluczyk, a także podświetlone od wewnątrz. Przyda się też z pewnością lada jubilerska z wysuwanymi półeczkami, dostosowana pod względem wysokości do wzrostu sprzedawcy.

Oprócz tego nie obejdzie się bez estetycznych ekspozytorów wystawowych, które znakomicie podkreślają potencjał biżuterii, pokazując klientom, jak będzie prezentowała się na poszczególnych częściach ciała – np. szyi lub dłoni. Pozostałe przydatne elementy wyposażenia to: waga elektroniczna o czułości 0,01 g do wyznaczania masy drobnych kamieni szlachetnych i fragmentów kruszcu, pojedyncze witryny i słupki szklane, lustra ścienne do przeglądania się, kasa fiskalna oraz sejf do przechowywania najbardziej cennych obiektów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − dwa =