Szkolenia BHP – kto ma obowiązek ich przeprowadzenia?

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest obowiązkowym punktem, przez który musi przejść każdy pracownik, zanim zostanie dopuszczony do wykonywania pracy. Także w trakcie trwania stosunku pracy konieczne jest uczestniczenie w tego rodzaju szkoleniach w wyznaczonych terminach. Głównym ich celem jest zapoznanie pracowników z czynnikami, które występują w miejscy pracy i mogą powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz zdrowia oraz ze środkami i działaniami zapobiegawczymi.

Zasady przeprowadzania szkoleń BHP

Szkolenia BHP mogą być przeprowadzane samodzielnie przez pracodawców lub jednostki organizacyjne uprawnione do wykonywania tego rodzaju kursów, a także przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w zakresie BHP i są uprawnione do przeprowadzania tego rodzaju szkoleń. Ogólny instruktaż, który jest przeprowadzany zanim pracownik rozpocznie pracę może odbywać się pod opieką pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy, osoby wykonującej te zadania u pracodawcy, samego pracodawcy lub wskazanego pracownika posiadającego odpowiedni poziom wiedzy i umiejętności. W

wielu miastach firmy świadczące tego rodzaju usługi oferują szkolenia bhp online Warszawa jest jednym z nich, w którym można skorzystać z ich usług. Szkolenie przeprowadzane w takiej formie jest bardzo wygodne, ponieważ może odbywać się w dowolnym miejscu i czasie, a kursant otrzymuje dostęp do materiałów szkoleniowych. Każde szkolenie BHP kończy się testem sprawdzającym poziom wiedzy uczestników.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − 1 =