Szkolenia BHP – kto ma obowiązek ich przeprowadzenia?

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest obowiązkowym punktem, przez który musi przejść każdy pracownik, zanim zostanie dopuszczony do wykonywania pracy. Także w trakcie trwania stosunku pracy konieczne jest uczestniczenie w tego rodzaju szkoleniach w wyznaczonych terminach. Głównym ich celem jest zapoznanie pracowników z czynnikami, które występują w miejscy pracy i mogą powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz zdrowia oraz ze środkami i działaniami zapobiegawczymi.

Zasady przeprowadzania szkoleń BHP

Szkolenia BHP mogą być przeprowadzane samodzielnie przez pracodawców lub jednostki organizacyjne uprawnione do wykonywania tego rodzaju kursów, a także przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w zakresie BHP i są uprawnione do przeprowadzania tego rodzaju szkoleń. Ogólny instruktaż, który jest przeprowadzany zanim pracownik rozpocznie pracę może odbywać się pod opieką pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy, osoby wykonującej te zadania u pracodawcy, samego pracodawcy lub wskazanego pracownika posiadającego odpowiedni poziom wiedzy i umiejętności. W

wielu miastach firmy świadczące tego rodzaju usługi oferują szkolenia bhp online Warszawa jest jednym z nich, w którym można skorzystać z ich usług. Szkolenie przeprowadzane w takiej formie jest bardzo wygodne, ponieważ może odbywać się w dowolnym miejscu i czasie, a kursant otrzymuje dostęp do materiałów szkoleniowych. Każde szkolenie BHP kończy się testem sprawdzającym poziom wiedzy uczestników.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 6 =