Na czym polega Stand Up Paddle?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stand Up Paddle to nowy rodzaj sportu wywodzący się prosto z Hawajów. Polega na pływaniu na stojąco na desce i odpychaniu się wiosłem. SUP został wymyślony około 2005 roku, ale prawdziwa moda na niego zaczęła się dopiero kilka lat temu.

Uprawiamy Stand Up Paddle

Do uprawiania tego typu sportu nie trzeba większych umiejętności. Wystarczy tylko zmysł równowagi, trochę siły w rękach i odpowiedni sprzęt, składający się z trzech elementów: deski SUP. wiosła i linki przywiązywanej do nogi.
SUP możemy uprawiać praktycznie wszędzie. Nie jest ważne czy jesteśmy nad morzem czy jeziorem, pływać w ten sposób da się wszędzie. Oprócz niewątpliwej zabawy, którą daje pływanie na desce w taki sposób, SUP ma również mnóstwo korzyści zdrowotnych. W trakcie wysiłku aktywizujemy nie tylko mięśnie ramion i pleców, ale także całego ciała. Bez problemu można więc w ładne dni, korzystać z takiego sposobu spędzania wolnego czasu, zamiast z siłowni.

SUP to sport, w który musimy zainwestować tylko raz. Wystarczy zakupić deskę i wiosło i od tego czasu możemy zabierać ją ze sobą wszędzie. Ze względu na specyfikę tego sportu, sprzęt nie niszczy się zbyt szybko i raz zakupiony posłuży nam przez długie lata. Jeśli chodzi o ubranie, to również nie ma większych problemów. Spodenki do sportów wodnych, w których da się uprawiać tego rodzaju dyscyplinę sportową, ma raczej każdy.
Deski dobiera się do naszej wagi i wzrostu. Bardzo interesująca jest jej konstrukcja. Wewnątrz posiada ona cienkie karbonowe włoski, które po napompowaniu stają się sztywne i czynią deskę stabilną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak poprawnie przeprowadzić rekrutację?
Jak poprawnie przeprowadzić rekrutację?
Rekrutacja to proces zatrudniania nowych pracowników. Rekrutacja może być prowadzona wewnętrznie lub zewnętrznie. Rekrutacja wewnętrzna oznacza, że firma zatrudnia swoich […]
Kiedy powstał kitesurfing?
Kiedy powstał kitesurfing?
Kitesurfing jest popularnym sportem wodnym, który jest bardzo podobny do windsurfingu. Polega to na tym, że sportowiec stoi na desce, […]
Amerykański styl w mieszkaniu – w jakie dodatki warto zainwestować?
Amerykański styl w mieszkaniu – w jakie dodatki warto zainwestować?
Kontynent amerykański zawsze fascynował Europejczyków. Sen o spełnionych marzeniach jest obecny w filmach, ale często również w inspiracjach wnętrzarskich. Jak […]