Jak zadbać o komfortową podróż dla zwierzaka?

Podróż z pupilami nie musi być męcząca ani dla zwierzaka, ani dla właściciela. Wystarczy dobrze się do niej przygotować. Jak zadbać o komfortową podróż dla zwierzaka?

Akcesoria do przewożenia zwierząt w samochodzie

W polskim prawodawstwie widnieje jedynie ogólny zapis, mówiący o tym, że każde zwierzę musi być transportowane w sposób bezpieczny. Zarówno pies, czy kot nie powinny swobodnie poruszać się w pojeździe. Najlepiej stworzyć dla nich miejsce na siedzeniu. Dla psiaka warto zakupić fotelik samochodowy dla psa, który będzie stanowił stabilne legowisko. Istotne jest, aby taki fotelik można było przypiąć do pasów. Do przewożenia kotów świetnie sprawdzą się specjalne torby transportowe dla kotów. Będą one dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o podróż samochodem, ale także innymi środkami lokomocji. Dodatkowo zabezpieczą przed warunkami atmosferycznymi. W każdym przypadku trzeba dobrze dopasować rozmiar transportera do wielkości pupila. Nie powinien być zbyt mały, aby nie ograniczać ruchów.

Specjalnie stworzone akcesoria do transportu zwierzaków zapewnią im komfortową podróż, a także ochronią tapicerkę samochodową przed zabrudzeniami.

Wskazówki do transportu psa i kota

Na nieco dłuższą podróż trzeba się lepiej przygotować. Ważne jest, aby zabrać ze sobą wodę, karmę i miseczkę. Podczas postojów należy podać pupilowi pożywienie, pozwolić mu uzupełnić płyny i załatwić potrzeby fizjologiczne. Nie należy kierować strumienia powietrza na zwierzaka, gdyż może to wywołać duży dyskomfort. Ilość postojów w podróży z pupilem to przynajmniej jedna na dwie godziny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jeden =