Most na implantach – co to jest?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Most na implantach to metoda leczenia brakujących zębów, w której do podparcia mostu wykorzystuje się implant. Most protetyczny służy do uzupełnienia jednego lub kilku brakujących zębów i poprawy estetyki uśmiechu. Natomiast most oparty na implantach zastępuje jeden lub więcej brakujących zębów, a ponadto zapewnia stabilność sąsiednim zębom.

Chociaż może być kosztowny, ta opcja leczenia jest bardzo skuteczna i długotrwała, co czyni ją idealną dla pacjentów z wieloma brakami zębowymi.

Cel zabiegu

Celem mostu na implantach jest zastąpienie brakującego zęba lub zębów i zapobieganie utracie kości w miejscu, gdzie ząb został usunięty. Jest on również stosowany, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca na pełny implant lub gdy chcesz zachować więcej struktury zęba, niż może pozwolić sam implant.

Most oparty na implantach – wyjaśnienie

Implant stomatologiczny to tytanowa śruba umieszczana w kości szczęki, która pełni funkcję kotwicy dla zastępczych zębów. Implanty są wykonane z biokompatybilnych materiałów, które z czasem łączą się z kością. Procedura obejmuje umieszczenie jednego lub więcej implantów w kości szczęki i pozostawienie im czasu na zintegrowanie się z kością, zanim będą mogły być wykorzystane jako kotwice dla zębów zastępczych.

Po zintegrowaniu się implantów z kością, zostaną one połączone z koronami (zwanymi łącznikami), które utrzymują zęby zastępcze na miejscu. Korony te łączą się bezpośrednio z łącznikami po każdej stronie luki, w której wcześniej usunięto (lub nigdy nie powstał) ząb.

Jeśli chcesz się poddać takiemu zabiegowi, to most na implantach Kraków, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zdobyć pracę marzeń? Popraw swoje CV!
Jak zdobyć pracę marzeń? Popraw swoje CV!
Jeśli wysyłasz CV i nie ma żadnego odzewu, to ten artykuł jest dla Ciebie. Nie jesteś sam. W rzeczywistości należysz […]
Do przewozu jakich towarów służą palety?
Do przewozu jakich towarów służą palety?
W zależności od rodzaju przewożonych produktów należy dobrać odpowiedni środek lokomocji. W przypadku fabrykatów ciekłych lub gazów przemysłowych dobrym rozwiązaniem […]
O czym należy pamiętać przy montażu kamery domowej?
O czym należy pamiętać przy montażu kamery domowej?
Instalacja kamery domowej to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w domu. Ale ważne jest, aby zrobić to dobrze, więc nie […]