Sposoby na ochłodzenie się w upalne dni

Jeśli kiedykolwiek wyszedłeś na zewnątrz w gorący dzień i czułeś, że twoja twarz jest spalona, zrozumiesz, dlaczego ważne jest, aby wiedzieć, jak się ochłodzić.

Istnieje wiele sposobów, aby zachować chłód w gorący dzień, ale niektóre są bardziej skuteczne niż inne. Oto sześć wskazówek i sztuczek, jak zachować chłód podczas psich dni lata:

Pij dużo wody

Ciało traci płyny, gdy robi się gorąco, więc pij dużo wody przez cały dzień. Odwodnienie może prowadzić do bólu głowy, skurczów mięśni, osłabienia, a nawet udaru cieplnego.

Uważaj na słońce

Trzymaj się z dala od bezpośredniego światła słonecznego w godzinach największego nasłonecznienia (10-16). Jeśli nie jest to możliwe, unikaj męczenia się poprzez wykonywanie takich czynności jak praca w ogrodzie lub ćwiczenia na zewnątrz w środku dnia – czynności te tylko jeszcze bardziej podniosą temperaturę ciała. Zamiast tego spróbuj czegoś relaksującego, jak czytanie lub oglądanie telewizji w środku, gdzie jest chłodniej a najlepiej tam gdzie jest zainstalowana klimatyzacja.

Skorzystaj z basenu lub prysznica

Zanim nadejdą upalne dni warto wcześniej zainteresować się takimi rzeczami jak baseny ogrodowe stelażowe, które dadzą nam chłodne miejsce na relaks. Możesz również skorzystać z chłodniejszej wody pod prysznicem, podkręcając ją i pozwalając jej płynąć przez kilka minut zanim wyjdziesz. 

Noś luźne ubrania z naturalnych włókien

Noś ubrania z materiałów takich jak bawełna, zamiast syntetycznych tkanin, takich jak poliester, ponieważ lepiej oddychają i pozwalają skórze również „oddychać”. Wybieraj jasne kolory zamiast ciemnych, aby odbijały ciepło, a nie je pochłaniały (pomyśl o białej odzieży zamiast czarnej), a także upewnij się, że twoje ubrania są luźne i przewiewne, ponieważ to pomoże ci zachować chłód. Jeśli wybierasz się na bieg w upalne dni, załóż szorty zamiast spodni, aby Twoje nogi mogły lepiej oddychać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 9 =