Meble z jakiego drewna wstawić w sypialni?

Drewniane meble od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nowoczesne meble z drewna pasują zarówno do salonu, sypialni oraz innych pomieszczeń w domu. Wybierając wyposażenie wnętrz wiele osób z pewnością zastanawia się, który rodzaj drewna wybrać, aby posłużyły one przez długi czas. Warto poświęcić chwilę i zapoznać się z właściwościami najpopularniejszych gatunków.

Rodzaje drewna wykorzystywanego do produkcji mebli

Buk to jedno z najczęściej wykorzystywanych drzew do produkcji różnego rodzaju mebli. Charakteryzuje się wysoką twardością oraz łatwą obróbką mechaniczną. Dąb to bardzo wytrzymałe drzewo, twarde i mało podatne na kurczenie. Podobnie jak buk można go łatwo obrabiać, a zwłaszcza wyginać, kleić oraz barwić. Meble wykonane z dębu uważane są za bardzo ekskluzywne i eleganckie, które posłużą przez wiele lat.

Chętnie wykorzystywanym drzewem do produkcji mebli jest również sosna. Jest ona bardzo miękka, sprężysta i można ją bardzo łatwo obrabiać. Meble wykonane z sosny są najczęściej żółtawobiałe i uważane są za jedne z najtańszych. Szukając wyposażenia domu lub mieszkania warto skorzystać z oferty firmy Table4u, która specjalizuje się w sprzedaży mebli z najwyższej jakości drewna. Decydując się na zakup przedmiotów wykonanych z naturalnych surowców trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i regularnej impregnacji, aby zachowały swój doskonały wygląd. Wybór mebli wykonanych z konkretnego rodzaju drewna zależy przede wszystkim od przewidzianego na ten cel budżetu oraz własnych preferencji i upodobań. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − pięć =