Gdzie zamontować szafki w kuchni?

Kuchnia to najbardziej użytkowe pomieszczenie w domu. Jej wyposażenie ma być więc przede wszystkim praktyczne. Nikt nie będzie jednak z przyjemnością gotował we wnętrzu, które nie cieszy jego oka. Na szczęście pragmatyzm łatwo można połączyć z estetycznym wyglądem. Obowiązkowym elementem kuchennego wystroju są szafki. To w nich przechowujemy wszystkie akcesoria niezbędne do przygotowywania potraw. Gdzie możemy je zamontować, aby oprócz spełniania swojej podstawowej roli dobrze się prezentowały?

Najprostsze rozwiązania są najlepsze

W kuchniach najczęściej goszczą dwa rodzaje szafek: stojące oraz wiszące. Te pierwsze obecne są niemal w każdym domu. Nic dziwnego, jest to bowiem rozwiązanie zarówno proste, jak i praktyczne. Szafki umiejscowione na podłodze najczęściej przykrywamy jednolitym blatem, dzięki któremu zyskujemy miejsce do obróbki jedzenia przed gotowaniem. W szafce pod zlewozmywak większość z nas trzyma kosz na śmieci oraz środki czystości, a w pozostałych przechowujemy garnki czy patelnie. Szafki wiszące najczęściej skrywają zastawę stołową oraz przyprawy. Montujemy je bezpośrednio nad tymi stojącymi.

Urządzanie kuchni powierzmy specjalistom

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy szafki, które chcemy zamontować w kuchni, pasują do wystroju oraz do siebie nawzajem, pamiętajmy, że nie musimy podejmować tej decyzji w pojedynkę. Pozwólmy wyręczyć się specjalistom. Sklepy z wyposażeniem domowym oferują całe zestawy mebli kuchennych, co można zobaczyć np. na https://meblekuchenne.pl/kuchnie/meble-kuchenne/zestawy-mebli-kuchennych/. Możemy wybrać taki model, który idealnie dopasuje się do naszej domowej przestrzeni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 19 =