Jakie skutki powoduje wilgoć dla konstrukcji budynku?

Wilgoć jest jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń strukturalnych budynku. Fakt, że wilgoć może spowodować rozległe szkody w domu lub firmie jest często pomijany i ignorowany przez wielu właścicieli domów. Wilgoć może być problemem w każdym typie konstrukcji, od małego kondominium po duży budynek komercyjny.

Wilgoć może powodować uszkodzenia strukturalne na kilka różnych sposobów:

Degradacja strukturalna 

Kiedy wilgoć dostaje się do struktury, zaczyna degradować materiały, które tworzą budynek. Powoduje to pęknięcia w ścianach i podłogach, gnicie drewna, rdzewienie stalowych ram i rozwój pleśni na ścianach gipsowych. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do całkowitej awarii konstrukcji ze względu na osłabiające działanie wody na drewno i elementy stalowe w konstrukcji.

Ryzyko rozwoju pleśni 

Pleśń rozwija się najlepiej w obecności dużej ilości wilgoci; jednakże pleśń może również rozwijać się w obszarach, w których jest mało wilgoci lub nie ma jej wcale, jeśli warunki są odpowiednie (wysoka temperatura w połączeniu z niską wilgotnością). Rozwój pleśni może powodować problemy zdrowotne dla mieszkańców, jak również uszkodzenia materiałów wewnątrz domu (takich jak izolacja). Jeśli zauważysz zapach pleśni lub przebarwienia na ścianach lub płytach sufitowych, powinieneś natychmiast zadzwonić do eksperta, aby mógł on sprawdzić Twój dom i naprawić wszelkie szkody spowodowane przez wilgoć.

Jeśli chcesz pozbyć się tego problemu, to osuszanie budynków Małopolska, jest regionem, w którym to zrealizujesz.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 17 =