Jakich urządzeń nie może zabraknąć w piekarni?

Pieczywo jest jednym z podstawowych produktów spożywczych goszczących na naszych stołach. Nie dziwi zatem fakt, że w każdym mieście funkcjonuje co najmniej kilka mniejszych lub większych piekarni.

Tego typu lokale powinny być zawsze wyposażone w liczne sprzęty, które z jednej strony zagwarantują szybkie przygotowywanie smacznych wypieków, z drugiej zaś pozwolą na sprawną obsługę klientów. Niezwykle przydatne są m.in. krajalnice do chleba, dostępne w ofercie takiej jak: https://ibis.net.pl/sklep/krajalnice-do-chleba/.

Wysoka jakość i wydajność to podstawa

Wspomniane we wstępie krajalnice to stosunkowo nieskomplikowane urządzenia przeznaczone do krojenia bochenków chleba na równomierne kromki. Na rynku znajdziemy zarówno modele ręczne, jak i automatyczne, półautomatyczne, taśmowe czy bębnowe (o zróżnicowanym rozstawie noży). Pamiętajmy o tym, że bardzo wielu klientów wybiera pieczywo w kawałkach, bo zapewnia to oszczędność czasu.

Oprócz tego w żadnej piekarni nie może zabraknąć funkcjonalnych pieców. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzą się modułowe konstrukcje elektryczne z kilkoma pojemnymi komorami, okapem, precyzyjną regulacją temperatury, regałem do odkładania blach, funkcją pasteryzacji i systemem dwuobiegowym.

Jeszcze inne niezbędne elementy to miesiarka spiralna służąca do łączenia składników na jednolite ciasto, ubijaczka planetarna idealnie nadająca się do wyrobu kremów lub mas, wolnostojący mikser oraz duża lodówka do przechowywania produktów wymagających niskiej temperatury (masła, mleka itp.). Oczywiście pożądane są też drobne akcesoria w postaci miarek, łyżek, wałków, foremek, obcinaczy czy szpatułek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − dwa =