Jaki ubiór będzie odpowiedni do uprawiania pole dance?

Pole dance jest formą tańca egzotycznego i zajęciem rekreacyjnym. Polega na tym, że tancerz porusza się na słupie, wokół niego i wbrew niemu przy muzyce. Pole dance może być fizycznie bardzo trudną formą treningu, ale może też stanowić świetną formę zabawy lub samego rozciągania.

Jaką odzież należy założyć do wykonywania pole dance?

Odzież, którą wybierzesz dla pole dance będzie zależeć od Twojego stylu. Istnieje wiele różnych rodzajów ubioru dla pole dance, w tym trykotów do ćwiczeń, spodenki do pole dance lub szorty, rajstopy i tank topy czy biustonosze sportowe. Można również wybrać ozdobne spódnice lub sukienki dla bardziej formalnych ustawień. Jeśli planujesz wystąpić przed publicznością, uzyskaj kilka wskazówek od instruktora o tym, jaki rodzaj odzieży będzie odpowiedni.

Ogólnie rzecz biorąc, unikaj luźnych ubrań, które mogą zsunąć się lub zaczepić o słup podczas ruchów takich jak obroty i wspinaczki. Na przykład, nie nosić workowatych spodni, które mogą spaść podczas wspinaczki na rurę, zamiast tego zdecydować się na mniejsze spodnie, które pozostają na miejscu lepiej podczas wykonywania skomplikowanych figur.

Istotna rola butów

Tancerki pole dance często noszą wysokoenergetyczne buty, takie jak trampki lub buty do tańca z grubymi podeszwami – pomagają im one lepiej trzymać się wybranej powierzchni, dzięki czemu mogą wykonywać figury, takie jak salta bez spadania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dwanaście =