Jadalnia w stylu skandynawskim – przydatne dodatki

Styl skandynawski kilka lat temu zawojował branżę wnętrzarską i obecnie jest jednym z najbardziej popularnych trendów aranżacyjnych. To styl, który cechuje się prostotą i minimalizmem. Jest subtelny, ale elegancki, kojarzy się z lekkością i swobodą. Króluje w nim kolor biały, duże znaczenie odgrywają naturalne materiały: drewno, len, bawełna, wiklina. Pasuje do każdego pomieszczenia, ale szczególnie dobrze sprawdzi się w jadalni. Wprowadzi tam pogodny nastrój, który udzieli się wszystkim domownikom.

Przy urządzaniu jadalni w stylu skandynawskim, ważną rolę odgrywają meble i kolory ścian, ale równie dużą – dodatki. Właściwie dobrane, podkreślą klimat wnętrza i zagwarantują, że będzie wyglądało harmonijnie. Jakie elementy wystroju są najbardziej przydatne?

Zastawa stołowa

Ten element może być w dowolnym kolorze – najlepiej Twoim ulubionym! Intensywne, ciepłe barwy przełamią monotonię bieli i ożywią wnętrze. Zdecyduj się na miski i talerze z kamionki lub ceramiki – złocona porcelana nie będzie pasować do skandynawskiego stylu. Szklanki, kubki i kieliszki mogą z kolei mieć zabawne, inspirujące wory. Taki radosny design spodoba się zwłaszcza najmłodszym domownikom.

Poduszki

To dodatek, który nadaje wnętrzu przytulności i kameralności. Zazwyczaj kładzie się je na sofie lub fotelu, ale w jadalni można ułożyć je na siedzeniu krzesła. W tym wypadku ważne jest, by były nie tylko ładne, ale również wygodne. W końcu czas posiłku to chwila, gdy chcesz się zrelaksować. Miękkie poduszki na krzesła w wielu kolorach znajdziesz na przykład tutaj: https://www.edomator.pl/pol_m_Meble_Tekstylia_Poduszki-na-krzesla-421.html.

Kwiaty

Umieść we wnętrzu liczne kwiaty, najlepiej żywe, intensywnie zielone. Przywołają skojarzenia z naturą i przyrodą, a przez to spotęgują efekt relaksu. Uważnie dobierz doniczki – mogą być one kolejnym elementem wystroju. Najlepiej jeśli będą miały prosty kształt i kolor taki jak tekstylia umieszczone w pomieszczeniu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − siedemnaście =