Jaki zabezpieczenia powinny znaleźć się na parkingu firmowym?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Parking firmowy to świetne miejsce na założenie systemu monitoringu, ponieważ jest tam dużo ruchu i aktywności. Jest to również dobre miejsce dla złodziei, którzy próbują ukraść Twoje samochody, co może spowodować kosztowne straty dla Twojej firmy.

Oto kilka elementów bezpieczeństwa, które powinieneś rozważyć umieszczając je na swoim firmowym parkingu:

Systemy nadzoru wideo

Kamery mogą pomóc w szybkiej identyfikacji i zatrzymaniu przestępców, co jest ważne, jeśli Twoja firma korzysta z usług valet lub sprzedaje drogie przedmioty, takie jak laptopy czy smartfony. Kamery mogą również pomóc w zniechęceniu do kradzieży, dając jasno do zrozumienia, że obszar jest monitorowany.

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu są wykorzystywane do ostrzegania pracowników ochrony o ruchu w monitorowanym obszarze. Dzięki temu wiedzą, że ktoś wszedł na ich teren, nawet jeśli nie widzą go jeszcze przez kamery. Pozwala to również skupić uwagę na konkretnych obszarach, gdzie ludzie mogą chodzić lub jeździć po terenie.

Blokady parkingowe

Blokady parkingowe to kolejny rodzaj systemu kontroli dostępu, który można wykorzystać do ograniczenia dostępu do określonych obszarów lub budynków. Mogą być stosowane w wielu różnych branżach, w tym w garażach parkingowych i na terenie prywatnym, gdzie chcesz, aby tylko niektóre osoby weszły do domu lub firmy. Jeżeli jesteś zainteresowany blokadami parkingowymi to Warszawa jako stolica posiada sporo firm, które mają w swojej ofercie dobrej jakości blokady parkingowe.

Systemy kontroli dostępu

Systemy kontroli dostępu pozwalają na ograniczenie dostępu tylko do uprawnionych osób, które otrzymały specjalne identyfikatory pozwalające im na przejście przez określone drzwi lub bramy bez konieczności wbijania kodów do klawiatury lub używania innych specjalnych kluczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Weganie i wegetarianie – różnice oraz podobieństwa
Weganie i wegetarianie – różnice oraz podobieństwa
Ludzie dzielą się na takich, którzy z chęcią jedzą mięso oraz tych, którzy unikają produktów pochodzenia zwierzęcego. Ci ostatni to […]
Rękawice BHP – jakie mają zalety?
Rękawice BHP – jakie mają zalety?
Rękawice BHP to rodzaj ochrony rąk, który może być stosowany w różnych branżach. Są to między innymi budownictwo, produkcja, przygotowywanie […]
Komary i kleszcze – co zrobić aby nie były nam straszne?
Komary i kleszcze – co zrobić aby nie były nam straszne?
Komary oraz kleszcze są aktywne szczególnie w okresie letnim, gdy temperatura na zewnątrz jest dość wysoka. Komary są bardzo uciążliwe, […]