Auto z z jakim zawieseniem wybrać

Zawieszenie na drogę

Przed zakupem samochodu większość kierowców zwraca szczególną uwagę na parametry silnika, a także wyposażenie auta. Tymczasem jednym z najważniejszych układów wpływających na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy jest zawieszenie. Większość samochodów osobowych poruszających się po drogach asfaltowych posiada zawieszenie niezależne wyposażone w kolumnę McPersona. Układ taki zapewnia dobre tłumienie nierówności oraz komfort jazdy na nierównej nawierzchni. Zawieszenie to nie nadaje się na bezdroża. Dłuższa jazda po dziurach może doprowadzić do uszkodzenia drążków lub wahaczy.

Szukając najlepszego zawieszenia na drogi asfaltowe, warto zdecydować się na zawieszenie pneumatyczne. Zawieszenie pneumatyczne w swych autach montuje m.in. Porsche. Możne je zobaczyć m.in. na https://thomasmarkt.com/17-zawieszenie-pneumatyczne-porsche.
Optymalne tłumienie nierówności oraz możliwość zmniejszania prześwitu auta to cechy, które znakomicie sprawdzają się podczas szybkiej jazdy po asfaltowych drogach.

Zawieszenie na bezdroża

Decydując się na zakup auta terenowego, które będzie poruszało się po drogach i bezdrożach, najlepiej zdecydować się na pojazd wyposażony w zawieszenie zależne. Zawieszenie takie charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrą trwałością i niezawodnością. W związku z tym, że w układzie zależnym koła na jednej osi są ze sobą połączone w sposób sztywny, taki rodzaj połączenia daje niewielki komfort jazdy.

Aby umożliwić jazdę po trudnym terenie, a jednocześnie zapewnić komfort i dobrą sterowność podczas poruszania się po drogach asfaltowych, producenci samochodów coraz częściej decydują się na montaż zawieszenia pneumatycznego. Taki układ jest montowany m.in. w suvach Mercedesa. Zawieszenia pneumatyczne Mercedes sprawiają, że suvy tej marki doskonale radzą sobie zarówno podczas jazdy w terenie, jak i na asfalcie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − osiem =