Jak zaaranżować w domu komfortowe miejsce do pracy zdalnej?

Wiele zawodów wykonywanych jest w domowym biurze. Architekci, projektanci wnętrz, copywriterzy, graficy, blogerzy to tylko niektórzy z nich. Wiele firm świadomie także zaczyna odchodzić od wynajmowania przestrzeni dla zatrudnionych, dostrzegając w pracy zdalnej wiele zalet. Warto więc stworzyć stosowne otoczenie, aby nic nie rozpraszało podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Wydzielony kącik

Nawet w niewielkim mieszkaniu dobrze jest zaaranżować specjalne miejsce, które kojarzyć będzie się wyłącznie z pracą. Biurko nie jest tutaj niezbędne, ale kawałek blatu roboczego, które pozwoli na siedzenie w odpowiedniej pozycji, na pewno się przyda. Najlepiej też w tym miejscu zgromadzić wszystkie akcesoria potrzebne do pracy, takie jak komputer czy drukarkę oraz wydzielić przestrzeń, w której będzie miejsce na dokumenty, kalendarz, czy inne akcesoria.

Właściwe oświetlenie

Wskazana będzie bliskość okna, ale konieczne będzie również sztuczne oświetlenie. Poza lampą sufitową dobrze jest w pobliżu biurka ustawić także dodatkowe, punktowe źródło. W tej roli sprawdzi się na przykład lampa kreślarska. Jej mobilność pozwala z kolei na takie jej ustawienie, które najbardziej efektywnie pozwoli doświetlić miejsce pracy. Ponadto warto wybrać model z regulowanym natężeniem światła.

Trochę designu

Kącik do pracy miło jest także wzbogacić o rośliny zielone. Pozytywnie wpływają na emocje. A dzięki temu, że wydzielają tlen, lepiej się pracuje w ich otoczeniu. Można też powiesić kilka obrazków lub zdjęć, czy dodać odrobinę designu. Im pozytywniej kojarzy się miejsce do pracy, tym łatwiej każdego dnia rano usiąść do obowiązków zgodnie z harmonogramem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =