Jak trenować w domu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenie w domu stało się bardzo popularne. Jeśli nie lubisz, gdy ktoś na Ciebie patrzy podczas ćwiczeń lub przeszkadza Ci specyficzny zapach unoszący się na siłowni. Idealnym rozwiązaniem będzie domowy trening. Opcji jest naprawdę wiele. Możesz uprawiać sport oglądając, jak robią to zawodowcy np. w popularnym serwisie z filmami. Możesz też zamówić gotowy zestaw ćwiczeń, przygotowany specjalnie pod Twoje predyspozycje i cele. Możesz także zamówić sprzęt fitness i poczuć się, jak na prawdziwej siłowni! 

Od czego zacząć? 

Na początek dobrze będzie rozgrzać całe ciało. Staraj się nie pomijać tego etapu, gdyż dobrze przeprowadzona rozgrzewka zmniejsza ryzyko urazu. Zacznij od pajacyków lub biegu w miejscu. Następnie przejdź do kręcenia stopami, biodrami, ramionami i głową. Spróbuj wykonywać te ćwiczenia przez około 10 minut. 

Profesjonalny trening w domowym zaciszu

Kolejnym etapem jest główny trening. Możesz ćwiczyć według ułożonego planu, również takiego, który wykorzystuje posiadany przez Ciebie sprzęt fitness. To co zaczynamy? Ćwicz w takim tempie, jaki jest dla Ciebie najlepszy. Rozłóż odpowiednio siły. Najlepsze efekty dają liczne powtórzenia. Dobrze, jeśli trening podzielony jest na serie. Jeśli czujesz, że zadania zaczynają być łatwe, podnieś sobie poprzeczkę. Efektywny trening, to trening wymagający!

Jeśli chcesz zbudować masę oraz zredukować tkankę tłuszczową spróbuj treningu obwodowego. Praca polega na wykonaniu od 6 do 10 ćwiczeń. Na każde ćwiczenie przeznacz około 30 sekund i bez żadnej przerwy przejdź do następnego. Jeśli zakończysz taką serię, odpocznij przez 5 minut i powtórz wszystko jeszcze 3 razy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zaplanować przed ślubem?
Co zaplanować przed ślubem?
Okazuje się, że ślub i odbywające się po nim wesele wymaga wiele przygotowań i nakładu pracy. Wie o tym każdy, […]
Sieć bezprzewodowa w magazynie – czy warto?
Sieć bezprzewodowa w magazynie – czy warto?
Zarządzanie magazynem to trudny temat. Być może masz już część niezbędnego sprzętu, ale sieć magazynowa może być dość skomplikowana. Jeżeli […]
Kto może zaopiekować się Twoim dzieckiem?
Kto może zaopiekować się Twoim dzieckiem?
Pierwszym krokiem w poszukiwaniu opiekuna jest zadanie sobie pytania: Czego szukasz w opiekunie? Jakich cech oczekujesz od osoby, która będzie […]