Jak można wykorzystać oświetlenie w ramach wystroju?

Urządzanie mieszkania nie jest łatwą sztuką. Każdy chce mieszkać ładnie, ale nie zawsze mamy możliwości finansowe, aby kupić sobie przedmioty, o jakich marzymy. Na szczęście nie wszystko musi być bardzo kosztowne. Są przedmioty, które świetnie sprawdzą się w roli dekoracji, a nie są drogie. Ponadto nawet funkcjonalne elementy mieszkania można zmienić w dekoracje. O czym mowa? W ten sposób możemy zająć się oświetleniem. Nie musi ono pełnić tylko funkcji zapewniania nam światła, gdy na zewnątrz panuje mrok. Z całą pewnością da się z punktów świetlnych zrobić ciekawe dekoracje.

Oświetlenie do zadań specjalnych

Planując rozmieszczenie punktów świetlnych nigdy nie można zapomnieć o ich podstawowej funkcji, jaką jest po prostu sztuczne oświetlenie pomieszczenia. Jednakże, jeśli nie podoba nam się pomysł zawieszania żyrandola na środku sufitu, można rozmieścić wiele punktów świetlnych w postaci lamp LED dookoła sufitu, aby równomiernie oświetlić pokój bez tego standardowego dodatku. Gdy jednak przepadamy za widokiem ciekawej lampy na środku, ale nie podobają nam się produkty wykonane ze stali czy szkła i kryształów, można postawić na prosty projekt. Żarówki zamieszczone na kolorowych lub plecionych kablach, 

Taka nowoczesna instalacja składająca się z kabli i żarówek dekoracyjnych z pewnością sprawdzi się w wielu miejscach. Potrzebny jest nam kabel pleciony, do którego wystarczy wkręcić odpowiednią żarówkę. Tego typu żyrandole czy lampy są niezwykle modne, ale i w zależności od tego, jaki styl i kolor kabla wybierzemy będzie on pasować do mieszkania o klasycznym charakterze, jak i do nowoczesnego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 10 =