Skąd wziąć pomysł na zaproszenia ślubne?

Wśród wielu aspektów związanych z organizacją ślubu każdej parze zależy też na tym, by przygotować oryginalne zaproszenia ślubne. Czym kierować się przy wyborze i skąd można czerpać inspiracje?

Dopasowanie do własnego stylu

Często, zamiast na siłę wybierać eleganckie motywy, lepiej zdecydować się na coś odpowiadającego stylowi bycia danej pary i tego, jaki charakter ma mieć całe wydarzenie. Jeśli bowiem jesteśmy szalonymi i wolnymi duszami, to w oczach gości bardzo dziwnie będzie wyglądać trzymanie się oficjalnych formułek oraz przesadna elegancja samej ceremonii, bowiem przyszłe małżeństwo samo nie czułoby się w tych warunkach komfortowo. To samo dotyczy zaproszeń – zamiast gotowych szablonów lepiej sami wymyślmy tekst wpisu, a wkładki do zaproszeń ślubnych można wykorzystać do poinformowania o tym, w jakim stylu odbędzie się wesele. Będzie to przy okazji sygnał, na co mają się szykować sami goście.

Odwołanie do sali weselnej oraz dekoracji

Mając problem z wymyśleniem czegoś oryginalnego, można poszukać zewnętrznych inspiracji. Jeśli z wyprzedzeniem wybraliśmy już miejsce na wesele i mamy ogólny ogląd tego, jak będą wyglądały dekoracje, to same zaproszenia można przygotować w kolorystyce i stylu nawiązującym do tego wystroju. Można się również odwoływać do sukni Panny Młodej, jeżeli ta wybrała już swój strój. Uniwersalnym rozwiązaniem jest sięganie po motywy kwiatowe, najlepiej odpowiadające gatunkom popularnym w porze roku, w której odbędzie się ślub i które będą też wykorzystane do przystrojenia sali.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − dziewięć =