Jak dbać o brodę i wąsy – podstawy pielęgnacji

Mężczyźni coraz częściej decydują się na zarost. Broda i wąsy stają się ich wizytówką, jednak najważniejsze jest to…w jaki sposób o nie dbać! Wystarczy chwila czasu i przede wszystkim chęci, aby świetnie się prezentowały. Jak to osiągnąć? 

Co wpływa na zapuszczenie brodu i wąsów?

Przede wszystkim – jest to proces uwarunkowany genetycznie, którego nie jesteśmy w stanie zmienić. Aby jednak wspomóc porost warto zacząć ,,od wewnątrz”. Odpowiednie odżywianie, może przynieść efekty, dieta powinna być bogata w białko – podstawowy budulec włosów oraz witaminy, błonnik i węglowodany. Powinieneś dobrze się wysypiać i unikać stresujących sytuacji. Nie zapominaj o aktywności fizycznej, najlepiej poza domem. To wpłynie nie tylko na Twój wygląd, ale i samopoczucie! Kiedy już zarost się pojawi, należy o niego dbać tak, by był gęsty i wyglądał zdrowo! 

Jak pielęgnować zarost?

Po około miesiącu – broda osiąga długość 1,5-2 cm i jest dobry moment, aby rozpocząć jej czesanie. W ten sposób można nadać odpowiedni kierunek wzrostu oraz wyczesać złuszczający się naskórek. Po miesiącu warto również rozpocząć przycinanie zarostu, by określić jego kształt i długość. Jeśli chcesz zacząć robić to w domu – zaopatrz się w nożyczki do brody oraz trymer. Natomiast, kiedy wolisz, by zajął się nim profesjonalista – odwiedź sprawdzony barber shop.  Aby dobrze wymodelować włosy i ułożyć je – susz włosy, czesz oraz stosuj kosmetyki do stylizacji brody i wąsów, jak np. wosk, czy balsam.

Dokładne oczyszczanie wpływa nie tylko na komfort w ciągu dnia, ale także zapobiega powstawaniu podrażnień skóry oraz wyprysków. Warto wyposażyć się w szampon do brody, który pielęgnuje włosy i delikatną skórę twarzy. Aby broda i wąsy były miękkie, błyszczące i nie utrudniały funkcjonowania, np. poprzez swędzenie w czasie zapuszczania – nie zapominaj o nawilżaniu. Świetnie sprawdzą się wszelkie olejki, które odpowiednio pielęgnują. Jeśli dodatkowo chcesz dodać swojej brodzie objętości – spróbuj zastosować odżywkę!

Kosmetyki i akcesoria wspomagające zapuszczanie zarostu są coraz częściej spotykane na rynku. Można zakupić je w wielu barber shopach, drogeriach i perfumeriach, jednak ich największy wybór dostępny jest w Internecie, np. na https://beardfactory.pl/.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =