Jak dbać o brodę i wąsy – podstawy pielęgnacji

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mężczyźni coraz częściej decydują się na zarost. Broda i wąsy stają się ich wizytówką, jednak najważniejsze jest to…w jaki sposób o nie dbać! Wystarczy chwila czasu i przede wszystkim chęci, aby świetnie się prezentowały. Jak to osiągnąć? 

Co wpływa na zapuszczenie brodu i wąsów?

Przede wszystkim – jest to proces uwarunkowany genetycznie, którego nie jesteśmy w stanie zmienić. Aby jednak wspomóc porost warto zacząć ,,od wewnątrz”. Odpowiednie odżywianie, może przynieść efekty, dieta powinna być bogata w białko – podstawowy budulec włosów oraz witaminy, błonnik i węglowodany. Powinieneś dobrze się wysypiać i unikać stresujących sytuacji. Nie zapominaj o aktywności fizycznej, najlepiej poza domem. To wpłynie nie tylko na Twój wygląd, ale i samopoczucie! Kiedy już zarost się pojawi, należy o niego dbać tak, by był gęsty i wyglądał zdrowo! 

Jak pielęgnować zarost?

Po około miesiącu – broda osiąga długość 1,5-2 cm i jest dobry moment, aby rozpocząć jej czesanie. W ten sposób można nadać odpowiedni kierunek wzrostu oraz wyczesać złuszczający się naskórek. Po miesiącu warto również rozpocząć przycinanie zarostu, by określić jego kształt i długość. Jeśli chcesz zacząć robić to w domu – zaopatrz się w nożyczki do brody oraz trymer. Natomiast, kiedy wolisz, by zajął się nim profesjonalista – odwiedź sprawdzony barber shop.  Aby dobrze wymodelować włosy i ułożyć je – susz włosy, czesz oraz stosuj kosmetyki do stylizacji brody i wąsów, jak np. wosk, czy balsam.

Dokładne oczyszczanie wpływa nie tylko na komfort w ciągu dnia, ale także zapobiega powstawaniu podrażnień skóry oraz wyprysków. Warto wyposażyć się w szampon do brody, który pielęgnuje włosy i delikatną skórę twarzy. Aby broda i wąsy były miękkie, błyszczące i nie utrudniały funkcjonowania, np. poprzez swędzenie w czasie zapuszczania – nie zapominaj o nawilżaniu. Świetnie sprawdzą się wszelkie olejki, które odpowiednio pielęgnują. Jeśli dodatkowo chcesz dodać swojej brodzie objętości – spróbuj zastosować odżywkę!

Kosmetyki i akcesoria wspomagające zapuszczanie zarostu są coraz częściej spotykane na rynku. Można zakupić je w wielu barber shopach, drogeriach i perfumeriach, jednak ich największy wybór dostępny jest w Internecie, np. na https://beardfactory.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa instalacja odgromowa?
Jak działa instalacja odgromowa?
Porażenie piorunem jest zazwyczaj opłakane w skutkach. I to nie tylko dla człowieka (uszkodzenie narządów wewnętrznych, a nierzadko śmierć), ale […]
Z czego składa się wentylacja?
Z czego składa się wentylacja?
Układ wentylacji występuje w każdym budynku, niezależnie czy jest to dom jednorodzinny, blok mieszkalny czy też budynek użyteczności publicznej. Skład […]
Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko?
Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko?
Sen jest czynnością, która pochłania nam ogromną część doby. Mimo, że czas ten upływa zgoła bezczynnie, jest on bardzo ważny […]